Z Loxet każde auto będzie bezpieczne. Możesz się o tym przekonać - Polacy chcą, żeby ktoś ukradł ich samochód!

Włamiesz się do auta, które chronione jest przez specjalną wersję Loxet? Jest twoje.

Loxet: gadżet Polaków zamiast kluczyka

W ten sposób Polacy chcą przekonać nas, że ich urządzenie powinno stać się zakupem obowiązkowym dla każdego właściciela auta.

Loxet, umieszczany w pojeździe, współpracuje ze smartfonem (wykorzystując Bluetooth Low Energy) i z każdym samochodem wyposażonym w centralny zamek. Jeśli właściciel jest w pobliżu, drzwi auta otwierają się automatycznie. Wystarczy jednak wyjść poza zasięg, by same się zamknęły.

Korzyści są oczywiste - nie musimy za każdym razem sięgać po kluczyk, a auto i tak będzie bezpieczne. Przydatne i wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy mamy zajęte ręce. Torby z zakupami, dziecko, ulewa? Żaden problem, drzwi od razu stoją przed nami otworem, bo kluczem jest smartfon, który sam, bezprzewodowo, odblokuje zamek. Sprytne.

Nawet jeśli ktoś włamie się do pojazdu, Loxet nie pozwoli go odpalić, jeżeli nie rozpozna właściciela — a raczej jego smartfona i aplikacji. Nie oznacza to jednak, że jeden samochód przypisany jest do jednego kierowcy. “Dostępem” do wozu można się dzielić w aplikacji.

Złam zabezpieczenie, zgarnij samochód!

Polacy zbierają pieniądze na Kickstarterze, gdzie Loxet kosztuje 69 dolarów - jeśli jednak się pospieszycie, możecie kupić gadżet w promocyjnej cenie 39 dolarów.

Zobacz również: Wideorecenzja: Sony VAIO YB

Twórcy są tak pewni swojego dzieła, że ruszyli z ciekawą, nietypową akcją promocyjną. Jeśli komuś uda się “przejąć” samochód zabezpieczony przez Loxet, wówczas auto trafia do “złodzieja”.

Mieszkańcy Krakowa i okolic — spróbujecie?

Zobacz więcej artykułów z serii: Gadżet dnia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Gadżetomania TV: Czy wiesz od jak dawna ludzkości towarzyszy wibrator? Połóż, postaw, trzymaj w dłoni, powieś, czyli Lenovo Yoga Tablet 2 Pro w praktyce Facebook Was śledzi, nawet jeśli nie macie w nim konta 12-godzinne zmiany i tysiące komentarzy dziennie. Jak działają zawodowi rosyjscy trolle? Spojrzenie w przyszłość - jakie będą media i cyfrowa rozrywka za 20 lat? Grifta: modułowy pad. Kontroler pogodzi pecetowców i konsolowców Film dnia. Spray dla rowerzystów. Będą doskonale widoczni w nocy! Facebookowi złodzieje przeginają! Teraz naciągają na żywe ofiary katastrofy Airbusa Powstaje ASPN - następca GPS. Dlaczego DARPA nie ufa nawigacji satelitarnej? Zmiana czasu? Nie zauważyłem! Update algorytmu Google'a. Nadchodzą zmiany! Co to oznacza dla blogerów? Armia robotów zastąpi pracowników Amazona? Tak, bo to ma sens Ares: dron, którym sterować może nawet dziecko! Smartfon kontrolerem Boeing patentuje pole siłowe. Jak działa pancerz z rozgrzanego powietrza?

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Fast Forward Gita: inteligentny osobisty transporter zaskakuje możliwościami W dobie Internetu rzeczy hakerzy mogą zaatakować nawet przez lodówkę. Wywiad z Karoliną Małagocką z F-Secure Growler Chill: inteligentny domowy nalewak do piw kraftowych