Same podręczniki to nie wszystko. Dziecko musi mieć jeszcze szkolne przybory

Ostatnio wspominaliśmy już, jakie plecaki warto kupić dzieciom z okazji powrotu do szkoły. Kiedy jednak włożą wszystkie podręczniki i zeszyty, warto zastanowić się, w czym będą nosić pozostałe przybory i co pomoże im w nauce. Tutaj zaś pojawia się oferta różnych akcesoriów. Wybraliśmy kilka z nich.

Do szkoły nie jest potrzebny tylko plecak. Odpowiednie wyposażenie również się przyda.

Do szkoły nie jest potrzebny tylko plecak. Odpowiednie wyposażenie również się przyda. (PAP/Grzegorz Michałowski)

Najlepsze zabawki to takie, którą ucząc, bawią, a bawiąc, uczą. Takim urządzeniem może być skarbonka. Klasyczna zabawka, która istnieje od wieków, zmienia tylko formę na bardziej nowoczesną. W tym przypadku kładziemy monetę na specjalnym miejscu, a ze środka jabłuszka wysuwa się robak, który ją chowa. W ten sposób nasza pociecha stawia pierwsze kroki w przedsiębiorczości. Na to zaś nigdy nie jest za wcześnie.

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego ucznia pozostaje również piórnik. Taki, który zmieści wszystkie kredki, gumki, temperówki, ekierki, cyrkle i cokolwiek jeszcze potrzebuje uczennica lub uczeń.

Na szczęście w tym segmencie wybór jest olbrzymi – od prostych, jednolitych kolorystycznie piórników, po te z kultowymi postaciami seriali, animacji czy filmów.

Dla tych, którzy złapali plastycznego bakcyla, przygotowano zestawy do malowania. Te zasadniczo różnią się tylko nadrukiem na opakowaniu. Zawartość takiej plastikowej walizeczki pozostaje zazwyczaj bez zmian. Możemy tam znaleźć farbki, pędzelki, kredki, pastele, flamastry oraz pozostałe elementy, potrzebne do tworzenia własnych obrazów, szkiców czy gryzmołów.

Pozostaje jeszcze kwestia, w czym najmłodsi będą trzymać swoje śniadania. Dlatego warto zastanowić się nad pudełkiem na kanapki i inne przekąski. Najlepszym wyborem będzie sztywne opakowanie. Dzięki temu jedzenie nie tylko się nie pogniecie, ale również nie będzie miało bezpośredniego kontaktu z pozostałymi elementami plecaka. Chyba mało kto wspomina z rozrzewnieniem poplamione masłem i serem podręczniki? Chwila nieuwagi oraz rzucanie plecakiem wymaga niestety takich środków ostrożności.

Z takim ekwipunkiem uczennice i uczniowie mogą spokojnie iść do szkoły, nie martwiąc się, że czegoś im brakuje w ich wyposażeniu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Baterie łazienkowe do 500 zł Jak dbać o trawnik? Wybieramy zraszacz, obcinarkę i inne akcesoria Wiertarki do 500 zł Na czym postawić telewizor? Przegląd gustownych szafek i stolików RTV Dbamy o zęby: przegląd elektrycznych szczoteczek do 100 zł Bezpieczny dom: alarmy, kamery IP, czujniki ruchu i otwarcia Czyszczenie luster - wszystko, co potrzebne, by odzyskały blask Gustowne lampki biurkowe Czyścimy komputer. Co warto mieć pod ręką? Proste sposoby na pozbycie się owadów Czyste szyby - te gadżety pomogą o nie zadbać Jak naprawić cieknący kran: zestawy potrzebnych narzędzi Zaczynamy przygodę z astronomią: tanie teleskopy dla dzieci i dorosłych Widmo szkoły krąży nad wakacjami. Z tym plecakami powrót będzie niestraszny Domowa apteczka - co powinno się w niej znaleźć? Malujemy pokój: akcesoria i zestawy, dzięki którym możemy to zrobić sami Jak dbać o lodówkę? Najlepsze środki i akcesoria, które to ułatwią Jaka pogoda za oknem? Termometry i stacje pogodowe Spakuj wszystko, czego potrzebujesz. Walizki dla rodziny i samotnych podróżników Tanie fotele biurowe - do 300 zł Domowy monitoring: kamery IP do 300 zł Środki do konserwacji parkietu Akcesoria aktywnej mamy Sprytne urządzenie piwnicy

Popularne w tym tygodniu:

W sobotę, 12 sierpnia, noc spadających gwiazd. Akcesoria, bez których się nie obejdziesz w jej trakcie Proste sposoby na pozbycie się owadów Jaka pogoda za oknem? Termometry i stacje pogodowe Bezpieczny dom: alarmy, kamery IP, czujniki ruchu i otwarcia Czyszczenie luster - wszystko, co potrzebne, by odzyskały blask Domowa apteczka - co powinno się w niej znaleźć? Czyścimy komputer. Co warto mieć pod ręką? Malujemy pokój: akcesoria i zestawy, dzięki którym możemy to zrobić sami Czyste szyby - te gadżety pomogą o nie zadbać Jak dbać o lodówkę? Najlepsze środki i akcesoria, które to ułatwią Jak dbać o trawnik? Wybieramy zraszacz, obcinarkę i inne akcesoria Spakuj wszystko, czego potrzebujesz. Walizki dla rodziny i samotnych podróżników