W sobotę, 12 sierpnia, noc spadających gwiazd. Akcesoria, bez których się nie obejdziesz w jej trakcie

Sierpień jest miesiącem spadających gwiazd. Perseidy, jeden z najsłynniejszych rojów meteorów, znowu będzie widoczny na nocnym niebie. Szczególnie w weekend 12-13 sierpnia, gdzie na godzinę będzie można zaobserwować ponad 100 spadających gwiazd na godzinę.

Najlepiej wybrać się na jakieś wzniesienie i trzymać kciuki, by tej konkretnej nocy na niebie nie było zbyt wielu chmur. Tylko co ze sobą zabrać? My już wiemy.

Podstawą każdego takiego wypadu musi być teleskop. Największą przyjemnością jest oczywiście leżenie na trawie i rozmyślanie o kosmosie. Ale możemy pozwolić sobie na to, by zerknąć na Perseidy z odrobinę bliższej perspektywy. Przy okazji możemy również sprawdzić, czy umiemy rozpoznawać konstelacje gwiazd albo nauczyć ich osobę, z którą mamy okazję obserwować rój meteorów.

Istotne, by wziąć ze sobą prowiant, bo noc jest długa i coraz chłodniejsza, a organizm może domagać się kalorii. Dlatego przydadzą nam się takie gadżety, jak kosz piknikowy, w którym będziemy mogli spakować kanapki, zimne napoje czy inne drobne przekąski, którymi posilimy się w trakcie obserwacji.

A jeśli chcemy wziąć ze sobą coś na rozgrzanie? Do tego przyda nam się termos. Najlepiej taki wykonany ze stali, bo ten materiał gwarantuje wytrzymałość. Dodatkowym atutem na pewno będzie to, że pokrywka może równocześnie służyć za kubek. Jeśli zapomnimy wziąć oddzielny z domu, nie zostaniemy na lodzie.

A jeśli chłód da nam się we znaki, możemy opatulić się w ciepły polar. To chyba jeden z najbardziej charakterystycznych elementów mody późnego lata. Ciepło i wygoda gwarantowane. Dodatkowo możemy zaopatrzyć się w przenośny leżak, jeśli nie jesteśmy fanami leżenia na kocu.

Chociaż koc zawsze się przyda, choćby po to, by rozstawić nasz kosz piknikowy. Nie mówiąc o tym, że pozwoli na romantyczny gest opatulenia drugiej połówki, która zdecydowała się z nami wybrać.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Baterie łazienkowe do 500 zł Przechowywanie drobiazgów: przydatne pojemniki, dzięki którym zapanujemy nad bałaganem Zegary i radiobudziki, które warto postawić w domu Jak dbać o trawnik? Wybieramy zraszacz, obcinarkę i inne akcesoria Wiertarki do 500 zł Śniadanie na ciepło: warte uwagi opiekacze i tostery Na czym postawić telewizor? Przegląd gustownych szafek i stolików RTV Dbamy o zęby: przegląd elektrycznych szczoteczek do 100 zł Bezpieczny dom: alarmy, kamery IP, czujniki ruchu i otwarcia Czyszczenie luster - wszystko, co potrzebne, by odzyskały blask Gustowne lampki biurkowe Czyścimy komputer. Co warto mieć pod ręką? Proste sposoby na pozbycie się owadów Czyste szyby - te gadżety pomogą o nie zadbać Same podręczniki to nie wszystko. Dziecko musi mieć jeszcze szkolne przybory Jak naprawić cieknący kran: zestawy potrzebnych narzędzi Zaczynamy przygodę z astronomią: tanie teleskopy dla dzieci i dorosłych Widmo szkoły krąży nad wakacjami. Z tym plecakami powrót będzie niestraszny Domowa apteczka - co powinno się w niej znaleźć? Malujemy pokój: akcesoria i zestawy, dzięki którym możemy to zrobić sami Jak dbać o lodówkę? Najlepsze środki i akcesoria, które to ułatwią Jaka pogoda za oknem? Termometry i stacje pogodowe Spakuj wszystko, czego potrzebujesz. Walizki dla rodziny i samotnych podróżników Tanie fotele biurowe - do 300 zł

Popularne w tym tygodniu:

W sobotę, 12 sierpnia, noc spadających gwiazd. Akcesoria, bez których się nie obejdziesz w jej trakcie Proste sposoby na pozbycie się owadów Jaka pogoda za oknem? Termometry i stacje pogodowe Bezpieczny dom: alarmy, kamery IP, czujniki ruchu i otwarcia Czyszczenie luster - wszystko, co potrzebne, by odzyskały blask Domowa apteczka - co powinno się w niej znaleźć? Czyścimy komputer. Co warto mieć pod ręką? Malujemy pokój: akcesoria i zestawy, dzięki którym możemy to zrobić sami Czyste szyby - te gadżety pomogą o nie zadbać Jak dbać o lodówkę? Najlepsze środki i akcesoria, które to ułatwią Jak dbać o trawnik? Wybieramy zraszacz, obcinarkę i inne akcesoria Spakuj wszystko, czego potrzebujesz. Walizki dla rodziny i samotnych podróżników