Konto na Facebooku - nie tak łatwo się go pozbyć...

Jak usunąć konto z Facebooka? (fot.: Facebook)

Jak usunąć konto z Facebooka? (fot.: Facebook)

Po pierwszym zachwycie część osób stwierdza, że Facebook zabiera głównie czas, w zamian natomiast daje im niewiele. Postanawiają więc, że usuną po prostu swoje konto i pozbędą się problemu, odzyskując przy okazji kawałek doby, który dotąd spędzali w serwisie. I tu następuje niespodzianka: nie tak łatwo pozbyć się tego konta… Jak to zrobić skutecznie?

Dezaktywacja konta

Do tej opcji mamy dostęp bardzo prosto, z ustawień naszego konta:

facebook - dezaktywacja konta

Dezaktywacja konta jest jednak takim "prawie usunięciem" - konto zostaje co prawda zablokowane i nie jest widoczne dla innych, jednak wszystkie dane, które na nim mamy, zostają na swoim miejscu. Wystarczy się ponownie zalogować — a konto zostanie aktywowane i wszystko wróci do normy, będziemy z niego korzystać identycznie, jak wcześniej.

Jest to całkiem niezła opcja, jeśli szkoda nam tracić kontakty, wiadomości czy inne związane z aktywnością na Facebooku rzeczy, ale chcemy przez jakiś czas od tego serwisu odpocząć.

Usunięcie konta

Znalezienie tej opcji nie jest wcale takie proste. Trzeba wejść kolejno w:

Zobacz również: Gdzie się podziały prawdziwe RPG-i

  • Pomoc,
  • Podstawowe informacje o Facebooku,
  • Ustawienia konta i usuwanie konta,
  • W jaki sposób mogę trwale usunąć swoje konto?

Dopiero tam, w tekście, kryje się malutki link pozwalający faktycznie usunąć konto:

facebook - usunięcie konta

Upraszczając sprawę: usuń konto na facebooku (nie klikaj, jeśli nie chcesz usuwać)

Ale to jeszcze nie koniec. Po wybraniu tej opcji, Facebook najpierw zaczyna nas kusić - "nie usuwaj konta, twoi znajomi będą tęsknić… a może do nich napiszesz?" (i, w domyśle, zrezygnujesz z likwidacji konta). Musimy też potwierdzić ponownie chęć usunięcia i wpisać kod z obrazka…

…a konto i tak nadal będzie istniało. Przez kolejne 14 dni, w razie, gdybyśmy jednak zmienili zdanie. Wystarczy, że w tym czasie się zalogujemy — i będzie tak, jakbyśmy nigdy nie zamierzali usuwać swojego profilu.

Co więcej, można przypadkowo zatrzymać proces usuwania konta. Wystarczy, że uruchomimy aplikację Facebook na telefonie, albo uruchomimy przeglądarkę, na której się nie wylogowaliśmy — i automatycznie logowanie "zepsuje nam" odliczanie tych 14 dni do skasowania profilu. Zanim więc wybierzemy tą opcję, należy upewnić się, że jesteśmy wylogowani na każdym z naszych urządzeń.

Ważne! Ani dezaktywacja, ani usunięcie konta, ani skasowanie zdjęć — nie powodują ich zniknięcia z serwera. Nadal pozostają one na Facebooku. Zastanawiajmy się więc, co publikujemy…

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym GTA V najlepiej pokazuje kobietę za kółkiem! Gdzie, jak i za ile? Wybieramy najlepszy sposób na kupowanie gier! Moda na "czarny piątek" dociera też do Polski. Czy we wszystkim musimy małpować Amerykę?

Popularne w tym tygodniu:

Najlepsze gry planszowe dla dorosłych graczy