Skaner ciała, który się do czegoś przydaje

Częste podróże samolotami wiążą się z niezbyt komfortowymi procedurami, łącznie ze skanowaniem ciała. Tego typu technologia znalazła jednak zastosowanie w bardziej przyziemnej dziedzinie niż bezpieczeństwo pasażerów samolotu. Domyślacie się w jakiej?

20 niezwykłych par butów Nike

Znacie ten ból, kiedy zakupione pod wpływem impulsu ubrania okazują się nieodpowiedniego rozmiaru? Ten problem dotyczy w szczególności zakupów online, kiedy nie ma możliwości przymierzenia nowych spodni czy butów. Oczywiście, nietrafiony produkt można odesłać, jednak straconego czasu już nikt nie zwróci.

Firma Bodymetrics wprowadziła do użytku pierwszy skaner pomagający dobrać odzież. Maszyna wykorzystuje osiem czujników PrimeSense 3D, za pomocą których mierzy kształt i rozmiary ciała. Po dokonaniu skanu użytkownik może przechowywać wymiary w formie elektronicznej, dzięki czemu będzie mu znacznie łatwiej przy kolejnych zakupach w sklepach na całym świecie.

Te niezwykłe krajobrazy powstają pod wodą

Kiedy klient chce dokonać zakupu w Internecie, każdy z autoryzowanych sprzedawców ma dostęp do informacji o rozmiarach ciała. Może zatem przedstawić produkty pasujące idealnie. Wyobraźcie sobie świat, w którym nigdy nie trzeba będzie zwracać zakupionych ubrań. Swój pierwszy skaner firma Bodymetric udostępniła w sklepie New Look znajdującym się w londyńskim Westfield Stratford City. Już wkrótce ma się pojawić także w innych miejscach.

Więcej informacji wraz z filmikami prezentującymi technologię znajdziecie na stronie Bodymetrics.

Zobacz również: Lodówka, która sama zamawia jedzenie

Źródło: ubergizmo.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja! Polskie Kinetise zwycięzcą europejskich finałów IBM SmartCamp! Będą nas reprezentować w USA

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Fast Forward Gita: inteligentny osobisty transporter zaskakuje możliwościami W dobie Internetu rzeczy hakerzy mogą zaatakować nawet przez lodówkę. Wywiad z Karoliną Małagocką z F-Secure Growler Chill: inteligentny domowy nalewak do piw kraftowych