Ekoblogia: Czy plastikowa elektronika podbije świat?

Czy krzemowy monopol w elektronice zostanie zlikwidowany? Kto wie - konkurencja już jest. Profesor David Thiel i MadhusudanRao Neeli z Griffith University w Brisbane w Australii stworzyli podzespoły elektroniczne  z tworzyw sztucznych.

plastic-circuit-image
plastic-circuit-image
Blomedia poleca

21.07.2009 10:00

Czy krzemowy monopol w elektronice zostanie zlikwidowany? Kto wie - konkurencja już jest. Profesor David Thiel i MadhusudanRao Neeli z Griffith University w Brisbane w Australii stworzyli podzespoły elektroniczne  [url=http://ekoblogia.pl/2009/05/16/solarny-laptop-z-bioplastiku/]z tworzyw sztucznych.

[/url]

href="http://ekoblogia.pl/2009/05/16/solarny-laptop-z-bioplastiku/"> Pomimo tego, iż świat neguje syntetyki z powodu ich szkodliwego wpływu na środowisko naturalne, plastikowa alternatywa dla krzemowych układów elektronicznych wcale nie zapowiada się źle. Z dwóch powodów:

  1. Do ich produkcji nie trzeba używać takiej ilości toksycznych substancji jak do krzemowych odpowiedników.
  1. Każdy ze zużytych syntetycznych podzespołów nadaje się do wielokrotnego przetworzenia.

Zapowiada się nieźle. Ciekawe, kiedy pojawi się odpowiednik dla Krzemowej Doliny…?

Źródło: Ekologia

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.