Holograficzni żołnierze - najpierw w grze potem na wojnie

Armia amerykańska pracuje nad kilkoma technologiami żywcem wyjętymi z Archiwum x. Jednym z nich jest projekt stworzenia fałszywych wirtualnych żołnierzy.

Holograficzni żołnierze - najpierw w grze potem na wojnie
Marek Maruszczak

Armia amerykańska pracuje nad kilkoma technologiami żywcem wyjętymi z Archiwum x. Jednym z nich jest projekt stworzenia fałszywych wirtualnych żołnierzy.

Żołnierze mają być wysyłani na prawdziwe pola bitew w celu oszukania przeciwnika. Wirtualny wojak ma posiadać możliwość odpowiadania na pytania jak prawdziwy człowiek.

Jednak zanim fałszywe wojsko zostanie wysłane w teren, ma zostać przetestowane w grze internetowej podobnej do np. WoW’a. Test gry, ma pokazać czy żołnierze-duchy są w stanie kogokolwiek oszukać.

Stworzenie takiej armii ma być możliwe dzięki technologii „quantum ghost imaging”. Ma ona pozwolić na stworzenie foto-realistycznych projekcji zdolnych zmylić ludzkie oko.

Pozostałe projekty są równie ciekawe. Np. wymazywanie złych wspomnień u żołnierzy powracających z pola bitwy. Będąca tematem wielu teorii spiskowych telepatia także jest przedmiotem badań wojskowych naukowców. Najbliższe jednak jest podobno stworzenie technologii umożliwiającej regenerację utraconych części ciała. Miałoby to być możliwe dzięki nano-szkieletowi dla ludzkich komórek.

Brzmi imponująco. Miejmy nadzieję, że to nie są czcze przechwałki i już niedługo doczekamy się realnych efektów. Szczególnie, że wszystkie z opisywanych technologii mogą mieć zastosowanie nie tylko w wojsku.

Źródło: GizmodoDoD Buzz

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.