Jak Microsoft walczy z piractwem? [wideo]

Lookr.tv znów daje zerknąć za kulisy. Ponoć 56% oprogramowania w Polsce jest kradziona. Microsoft "z za sceny" objaśnia, czemu piractwo może ci zaszkodzić. W nieco mniej inwazyjny sposób, niż to robił z automatycznymi aktualizacjami. ;)

Jak Microsoft walczy z piractwem? [wideo]
Gniewomir Świechowski

21.04.2010 06:28

Lookr.tv znów daje zerknąć za kulisy. Ponoć 56% oprogramowania w Polsce jest kradziona. Microsoft "z za sceny" objaśnia, czemu piractwo może ci zaszkodzić. W nieco mniej inwazyjny sposób, niż to robił z automatycznymi aktualizacjami. ;)

56% oprogramowania w Polsce jest kradziona – mówi na początku materiału Krzysztof Janiszewski odpowiedzialny za Ochronę Własności Intelektualnej w polskim oddziale firmy Microsoft. Od kilkunastu lat zajmuje się koordynacją działań mających na celu ograniczenie nadużyć związanych z użytkowaniem i handlem nielegalnymi kopiami produktów Microsoft. Przy współpracy z detektywami i policją monitoruje przestępstwa w internecie i dostarcza informacje pomagające doprowadzić do ujęcia sprawców.

Jego praca nie przypomina jednak wyczynów w stylu Chucka Norrisa z serialu „Strażnik Teksasu”. Jedną z przestrzeni dla jego działań jest sieć. Obserwuje aukcje internetowe i na podstawie choćby samych opisów jest w stanie określić, która oferta wygląda podejrzanie. Z wideo dowiedzieć się można praktycznych wskazówek pozwalających odróżnić oryginał od nielegalnej kopii.

Krzysztof Janiszewski pokazuje czym charakteryzują się pirackie opakowania, jak weryfikować certyfikat autentyczności, jak wyglądają oryginalne płyty z hologramem, jakie elementy powinien zawierać OEM. W odcinku wypowiadają się także Agnieszka Hamelusz z Komendy Głównej Policji oraz detektyw internetowy, którego tożsamość nie może zostać ujawniona – opowiadają oni o konsekwencjach prawnych oraz zagrożeniach związanych z wykorzystywaniem nielegalnego oprogramowania.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.