Lewitujące maty i krzesła (wideo)

To nie jest koncepcja. Uczeni z japońskiego Kobe Gakuin University skonstruowali pierwsze działające prototypy urządzeń, które możecie obejrzeć na załączonym nagraniu. Czy niedługo doczekamy się foteli-poduszkowców, w każdym domu?

Lewitujące maty i krzesła (wideo)
Marek Maruszczak

23.02.2010 | aktual.: 11.03.2022 15:59

To nie jest koncepcja. Uczeni z japońskiego Kobe Gakuin University skonstruowali pierwsze działające prototypy urządzeń, które możecie obejrzeć na załączonym nagraniu. Czy niedługo doczekamy się foteli-poduszkowców, w każdym domu?

Na to najprawdopodobniej trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Domowe poduszkowce już działają, jednak dywan lub schody, wciąż są dla nich barierą nie do przekroczenia.

Urządzenia działają na podobnej zasadzie do popularnego cymbergaja. Do spodu krzesła oraz japońskiej maty maty tatami. przytwierdzono zestaw kompresorów, które umożliwiają prześlizgiwanie się po powierzchni podłogi.

Niestety, każda większa nierówność jest bardzo dużą przeszkodą, a przewodowe zasilanie nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak, że zaprezentowane urządzenia to dopiero prototypy, mające zachęcić inwestorów. Zanim gotowy produkt trafi na rynek, z pewnością stanie się bardziej funkcjonalny.

Z tego samego powodu „latające dywany” nieprędko trafią pod nasze strzechy. Pozostaje czekać, a na zaostrzenie apetytu obejrzeć „Powrót do Przyszłość 2”.

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.