Uniwersalne pudełko idealnie dopasuje się do każdej zawartości

Nowe pudełko pumy to nie jedyny pomysł na oszczędności przy pakowania towarów. Patrick Sung zaprojektował Universal Packaging System - uniwersalną płytę kartonu, którą możemy (podobno) łatwo dopasować do każdego przedmiotu. Projekt nie jest jednak pozbawiony wad.

Uniwersalne pudełko idealnie dopasuje się do każdej zawartości
Marek Maruszczak

21.04.2010 | aktual.: 11.03.2022 15:22

Nowe pudełko pumy to nie jedyny pomysł na oszczędności przy pakowania towarów. Patrick Sung zaprojektował Universal Packaging System - uniwersalną płytę kartonu, którą możemy (podobno) łatwo dopasować do każdego przedmiotu. Projekt nie jest jednak pozbawiony wad.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/04/karton2.jpg)

Opakowanie można stosunkowo łatwo dopasować do zawartości dzięki trójkątnemu wzorowi wytłoczonemu na powierzchni kartonu. Zachowano przy tym  właściwości zabezpieczające kartonu. Niestety nie wszystko wygląda tak różowo.

Po pierwsze nie każdy będzie miał ochotę męczyć się z zaginaniem pudełka tak aby idealnie dopasować je do zawartości.

Po drugie założeniem projektu jest między innymi oszczędność miejsca podczas transportu. Problem w tym, że w przypadku wielu towarów o różnych kształtach zrobi się zdecydowanie większy bałagan niż przy zastosowaniu tradycyjnych sześciennych pudeł.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/04/karton1.jpg)

Dla niektórych użytkowników problem może stanowić również wątpliwa estetyka takiego rozwiązania. Przedstawione na powyższym zdjęciu opakowanie nie należy do najładniejszych.

Być może projektantowi uda się jednak znaleźć swoją nisze na rynku i znajdą się chętnie do ugniatania kartonowych opakowań. Co prawda Poczta Polska radzi sobie z tym doskonale bez żadnych ułatwiających linii, ale nie każdy jest tak kreatywny.

Źródło: Yanko Deign

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.