Jak zrobić okulary 3D z pudełka na płytę?

Okulary 3D

Okulary 3D

Pokazywałem ostatnio w liście prezentów, które można zrobić samemu, propozycję stworzenia okularów 3D z kartonu i celofanu. Jest na to jednak inny sposób aby zrobić okulary 3D – do którego można wykorzystać opakowanie z płyty CD lub DVD. Rzućcie okiem, może przyda się Wam taka wiedza.

Jak zrobić okulary 3D? To proste!

Prócz niebieskiego i czerwonego pisaka oraz pudełka przyda się para gogli.

Aby zrobić okulary 3D można tez wykorzystać w tym celu zwykłe przeciwsłoneczne.

A wiecie już jak kupować telewizor 3D?

Regulamin komentowania

1 comments
SebastianKusyk
SebastianKusyk

Tylko, że jak coś pomalujemy flamastrem, to będzie nierówno. Na http://stronasebastiana.cba.pl/doswiadczenia/okulary_3d.php opisałem taki sposób, polegający na wydrukowaniu na bezbarwnej folii (do druku) kilku warstw danego filtra. Używałem do tego atramentówki i musiałem zakleić nadruk przezroczystą taśmą, co uczyniło go bardziej przejrzystym (powierzchnia granicząca z powietrzem stała się gładka). Jakość jest lepsza, ale i tak nie dorówna okularom z fabryki.

Mam jeszcze inny pomysł. Zabarwiona woda jest bardzo przejrzysta (chodzi o ostrość obrazu) i widok przez nią można porównać z gotowymi filtrami ze sklepu. Możnaby zrobić jakieś nieprzepuszczające wody i pary ramki (np. z tektury i taśmy) i przykryć je 2 warstwami przezroczystej folii, między którymi byłaby zamknięta warstwa wody z barwnikiem.

Komentarze archiwalne