Niesamowita wydrukowana gitara [wideo]

Drukarki 3D powoli zaczynają być wykorzystywane w celach, o jakich jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Kolejne osoby i firmy zajmują się projektowaniem i tworzeniem wyjątkowych przedmiotów codziennego użytku. Tym razem padło na gitary.

Fot. by Mark Weiss - okładka I.D magazine
Fot. by Mark Weiss - okładka I.D magazine
Marek Maruszczak

15.02.2011 | aktual.: 11.03.2022 12:08

Drukarki 3D powoli zaczynają być wykorzystywane w celach, o jakich jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Kolejne osoby i firmy zajmują się projektowaniem i tworzeniem wyjątkowych przedmiotów codziennego użytku. Tym razem padło na gitary.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/02/zoybar.jpeg)

Najfajniejsze w drukarkach 3D jest to, że przenoszą zasady otwartego oprogramowania do materialnego świata. Na przykład projekt gitary, którą możecie podziwiać na załączonej fotografii, jest zupełnie darmowy. O ile dysponujecie drukarką 3D, możecie wydrukować części, które normalnie kosztowałyby Was 175 dolarów.

W przyszłości podobnych projektów będzie o wiele więcej, a ceny drukarek 3D już teraz nie są aż takie przerażające jak jeszcze kilka lat temu. Nie mogę doczekać się sytuacji, w której chcąc zmienić obudowę komputera, będę miał do dyspozycji kilkaset lub więcej autorskich wzorów zebranych na jakimś internetowym forum.

[url=http://vimeo.com/19923712]

[/url]

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/02/zoybar2.jpg)

Na powyższym nagraniu mogliście zobaczyć pokaz możliwości gitary. Jest całkiem nieźle, prawda? Koszt podstawowego modelu to 670 dolarów. Na tej bazie można zamontować białą nakładkę widoczną na filmie.

Gitary to zresztą niejedyne instrumenty muzyczne, których drukowanie ma umożliwić projekt Zoybar.

Źródło: CrunchGear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.