Dziennikarz testuje na sobie granat Tasera [wideo]

Prawdziwy dziennikarz dla swojej pracy jest w stanie znieść naprawdę wszystko. Nawet jeśli jest to sprawdzenie na sobie działania nowej broni, używanej do unieszkodliwiania ludzi - bez zabijania ich. Przekonajcie się, oglądając załączone wideo.

Działanie 40mm HEMI
Działanie 40mm HEMI
Piotr Dopart

Prawdziwy dziennikarz dla swojej pracy jest w stanie znieść naprawdę wszystko. Nawet jeśli jest to sprawdzenie na sobie działania nowej broni, używanej do unieszkodliwiania ludzi - bez zabijania ich. Przekonajcie się, oglądając załączone wideo.

Justin Rocket Silverman, reporter dziennika The Daily, pozwolił przetestować na sobie działanie podzespołów granatu Tasera. Pełna nazwa tego opisywanego już przez nas modelu to 40 mm HEMI (Human Electro-Muscular Incapacitation).

40 mm HEMI (źródło: TheBlaze)
40 mm HEMI (źródło: TheBlaze)

Test wiązał się z przyjęciem 50000-woltowego wstrząsu. Wartość ta, przy niskim natężeniu, nie zabija, jednak zmusza do skurczu praktycznie wszystkie mięśnie, sprawiając niesamowity ból i uniemożliwiając poruszanie się. Jedynym stosunkowo trwałym efektem zastosowania nowej broni są niewielkie oparzenia w miejscach, w które wbiły się igły. Oto jak przyjął to bohaterski pracownik gazety:

Shock and Ow: Daily Reporter Stands Up to Taser's 'Grenade'

Granaty 40 mm HEMI pasują do produkowanych obecnie wyrzutni granatów, więc jednostki policji wyposażone w miotacze puszek z gazem będą mogły użyć ich bez konieczności wymiany sprzętu. Połączenie takie pozwala na długotrwałe porażenie osoby oddalonej maksymalnie o 274 metry. Jak mówi cytowany przez The Daily Kevin Williams, dyrektor Taser International ds. programów rządowych i militarnych:

To gwarancja obezwładnienia z olbrzymiej odległości.

Źródło: The DailyTheBlaze

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.