Granaty rażące prądem

Human Electro-Muscular Incapacitation to broń, dzięki której można będzie uziemić każdego przeciwnika. Wykorzystuje do tego prąd, a wyrzuca się ją z granatnika. Może to być doskonałe rozwiązanie podczas operacji w każdym terenie. Jak działa?

Human Electro-Muscular Incapacitation
Human Electro-Muscular Incapacitation
Henryk Tur

03.03.2011 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Human Electro-Muscular Incapacitation to broń, dzięki której można będzie uziemić każdego przeciwnika. Wykorzystuje do tego prąd, a wyrzuca się ją z granatnika. Może to być doskonałe rozwiązanie podczas operacji w każdym terenie. Jak działa?

US Army zamówiła dopiero dwa prototypowe modele, więc póki co nie ma dokładnego opisu działania. Jest za to koncepcja, która prezentuje się następująco: wystrzelony z granatnika 40-milimetrowy pocisk przyczepia się do celu i przez 30 sekund razi go prądem o wysokim napięciu i niskim natężeniu. Efekty? Silny ból i chwilowy paraliż spowodowany przez zakłócenie działania układu nerwowego. Za powstanie HEMI odpowiada ulokowana w Arizonie firma Taser International. Jak sama nazwa sugeruje, specjalizuje się ona w produkcji elektroszoków.

Granatnik M-32
Granatnik M-32

HEMI będzie wystrzeliwany z sześciostrzałowego granatnika M32 lub z podlufowego, używanego w karabinach szturmowych. US Army chce wyposażyć w granaty paraliżujące formacje Marine Corps, a poligonem doświadczalnym będzie Afganistan. HEMI doskonale nadaje się również do użycia podczas demonstracji i zamieszek w każdym miejscu świata. Szacowany zasięg wystrzelonego pocisku tego typu wynosi 100 metrów.

Źródło: newscientist.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.