Wodospad płynący pod górę? [wideo]

Tym razem nie chodzi o żaden gadżet naginający prawa fizyki, ale o naturalne zjawisko, choć bardzo nietypowe. Kamery uchwyciły niesamowity widok: okazuje się, że woda może płynąć również pod górę! Jak to możliwe?

fot. Flickr.com/Lauri Väin/Lic. CC
fot. Flickr.com/Lauri Väin/Lic. CC
Grzegorz Nowak

26.07.2011 | aktual.: 11.03.2022 11:16

Tym razem nie chodzi o żaden gadżet naginający prawa fizyki, ale o naturalne zjawisko, choć bardzo nietypowe. Kamery uchwyciły niesamowity widok: okazuje się, że woda może płynąć również pod górę! Jak to możliwe?

Gadżetomaniacy już kiedyś zastanawiali się, czy jest to w ogóle możliwe. Wątpliwości wzbudził filmik przedstawiający prawdziwy wodospad M.C Eshera, w którym iluzja optyczna stawała się rzeczywistością. Jak się później okazało, było to sprytne oszustwo i praktycznie każdy mógłby je wykonać w domowych warunkach.

Na końcu tego artykułu znajdziecie filmik przedstawiający niesamowite zjawisko - woda z pewnego wodospadu w Australii dosłownie płynie pod górę. Wszystko to przez niezwykle silne wiatry, które nawiedziły ostatnio wybrzeże na południe od Sydney. Wiało z prędkością dochodzą do 120 km/h - to wystarczyło, żeby zawrócić opadającą wodę w drugą stronę.

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć to niecodzienne zjawisko na własne oczy.

Źródło: geekologie.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.