Działający model najbardziej znanej iluzji optycznej świata [wideo]

Wodospad M.C Eshera należy do najbardziej rozpoznawalnych iluzji optycznych na świecie. Teraz dzieło słynnego malarza doczekało się działającej trójwymiarowej wersji.

Działający model najbardziej znanej iluzji optycznej świata [wideo]
Marek Maruszczak

16.02.2011 | aktual.: 11.03.2022 12:08

Wodospad M.C Eshera należy do najbardziej rozpoznawalnych iluzji optycznych na świecie. Teraz dzieło słynnego malarza doczekało się działającej trójwymiarowej wersji.

Wodospad Eschera został po raz pierwszy wydrukowany w 1961 roku. Od tamtej pory stał się inspiracją dla twórców łamigłówek, a nawet konstruktorów fontann. Obiekt przedstawiony na grafice Eschera to wariacja na temat trójkąta Penrose’a. Zbudowanie jego realnego, działającego odpowiednika jest niemożliwe.

Escher's Waterfall

Jak więc ta sztuka udała się autorowi nagrania? Konstrukcja nie jest dokładną kopią obiektu znanego z grafiki Eschera, co można zauważyć, przyglądając się układowi cieni. Mimo wszystko drewniana iluzja optyczna robi spore wrażenie i z niecierpliwością będę czekał na nagranie pokazujące proces powstawania wodospadu.

Źródło: TechEBlog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.