Wertykalna turbina wiatrowa o mocy 100W - zrób to sam

Wiele osób narzeka na wysokie ceny nowych urządzeń, które konwertują promienie słoneczne czy wiatr w energię elektryczną. Potrzeba jest matką wynalazków, a pusty portfel skłania do ruszenia głową i stworzenia własnej alternatywy.

Jeśli ktoś z Was chciałby zbudować taką wertykalną turbinę wiatrową będzie potrzebował 8 rur PCV, trochę drutu, łożyska, starego koła (może być od roweru), kilku innych drobiazgów i przede wszystkim chęć do pracy.

Warto zauważyć że jest to projekt typu Do It Yourself (zrób to sam) i pewne techniczne rozwiązania mogą pozostawiać wiele do życzenia. Pamiętajcie jednak, że jest to tylko alternatywa profesjonalnych urządzeń, a przerobienie i złożenie w całość kilku gratów wyciągniętych z czeluści garażu czy warsztatu nie jest kosztownym rozwiązaniem.

Konstruktor twierdzi, że jest w stanie osiągnąć moc do 100W przy wietrze o prędkości 35km/h. Jeśli ten film zainspiruje Was do majsterkowania nadmienię, że konstrukcja musi być bardzo lekka. Chodzi tutaj o pocięte rury PCV, stare koło, a także o łożyska, które powinny stawiać jak najmniejszy opór. W przeciwnym wypadku nawet porządna zawierucha ani trochę nie poruszy nowym wynalazkiem.

Źródło: youtube

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu 24 pechowych wynalazców, których zabiły własne wynalazki Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej 8 najpotężniejszych pancerników, jakie kiedykolwiek pływały po morzach Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano Najdziwniejsze czołgi i pojazdy wojskowe świata 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Najbardziej niedocenione czołgi II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację Obiekt 2014-28E. Tajemniczy, rosyjski satelita to nowa broń orbitalna? Biologiczny twardy dysk: DNA bakterii jako zapisywalny nośnik danych Adamed SmartUp: w Polsce nie brakuje młodych, utalentowanych ludzi! Słodkich snów, Philae! Koniec misji lądownika. Posłuchajcie, jak śpiewa mu kometa Nieudane lądowanie zmieniło misję Rosetty w wyścig z czasem. Co się tam stało? Nastoletni naukowcy, którzy zmienili świat Lądujemy na komecie! O co chodzi w misji Rosetty i dlaczego wszyscy o niej mówią?