Wertykalna turbina wiatrowa o mocy 100W - zrób to sam

Wiele osób narzeka na wysokie ceny nowych urządzeń, które konwertują promienie słoneczne czy wiatr w energię elektryczną. Potrzeba jest matką wynalazków, a pusty portfel skłania do ruszenia głową i stworzenia własnej alternatywy.

Jeśli ktoś z Was chciałby zbudować taką wertykalną turbinę wiatrową będzie potrzebował 8 rur PCV, trochę drutu, łożyska, starego koła (może być od roweru), kilku innych drobiazgów i przede wszystkim chęć do pracy.

Warto zauważyć że jest to projekt typu Do It Yourself (zrób to sam) i pewne techniczne rozwiązania mogą pozostawiać wiele do życzenia. Pamiętajcie jednak, że jest to tylko alternatywa profesjonalnych urządzeń, a przerobienie i złożenie w całość kilku gratów wyciągniętych z czeluści garażu czy warsztatu nie jest kosztownym rozwiązaniem.

Konstruktor twierdzi, że jest w stanie osiągnąć moc do 100W przy wietrze o prędkości 35km/h. Jeśli ten film zainspiruje Was do majsterkowania nadmienię, że konstrukcja musi być bardzo lekka. Chodzi tutaj o pocięte rury PCV, stare koło, a także o łożyska, które powinny stawiać jak najmniejszy opór. W przeciwnym wypadku nawet porządna zawierucha ani trochę nie poruszy nowym wynalazkiem.

Źródło: youtube

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Renault Twizy - elektryczne wozidełko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację