Google uruchamia połączenia telefoniczne z Gmaila. Skype zyskał groźnego konkurenta?

Gmail zamiast telefonu? (Fot. Flickr/Ballistik Coffee Boy/Lic. CC by)

Gmail zamiast telefonu? (Fot. Flickr/Ballistik Coffee Boy/Lic. CC by)

Polscy internauci mogą korzystać z kolejnego narzędzia Google’a. Odpowiedzią na współpracę Skype’a i Facebooka jest udostępnienie przez firmę z Mountain View rozmów głosowych. Jak działa i ile kosztuje ta usługa?

Możliwość dzwonienia z Gmaila była dostępna od ubiegłego roku dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, jednak Google postanowiło rozszerzyć działanie usługi na kolejnych 38 państw. Na liście znalazła się również Polska.

Nowa funkcja Gmaila

Po zalogowaniu do Gmaila nową opcję znajdziecie na górze listy kontaktów. Po kliknięciu Zadzwoń uruchomi się prosty instalator. Konieczne będzie pobranie niewielkiego rozszerzenia.

Połączenia telefoniczne - instalator

Po zainstalowaniu aplikacji, kliknięcie linku Zadzwoń spowoduje wyświetlenie w prawym dolnym rogu klawiatury numerycznej. Niestety, nowa usługa Gogole’a nie jest darmowa.

W przypadku Polski stawki wynoszą 10 centów (lub 8 eurocentów) za minutę połączenia z telefonem komórkowym i 2 centy (2 eurocenty) – za rozmowę z numerem stacjonarnym. Rozliczanie się w dolarach jest nieco korzystniejsze.

Fragment cennika

Zobacz również: LG Innofest 2014 lustro przyszłości

Do wyboru mamy również rozliczenia w dolarach kanadyjskich i funtach. Do cen należy doliczyć podatek VAT, a minimalna kwota doładowania to 10 dolarów.

Jak oferta Google’a wypada na tle konkurencji? Przeliczając stawki dolarowe, w usłudze Google’a minuta połączenia z telefonem komórkowym kosztuje 28 groszy, a ze stacjonarnym około 6 groszy za minutę + VAT.

Zuckerberg i kto jeszcze? Najgorzej ubrani bogacze z branży technologicznej

Przy podobnym sposobie rozliczania stawka Skype’a wynosi 9 groszy brutto na telefon stacjonarny i 98 groszy na komórkę. W przypadku Gadu-Gadu za minutę do największych operatorów komórkowych zapłacimy 22 grosze, dzwoniąc do abonentów TP -  5 groszy, a na inne numery stacjonarne – 9 groszy brutto.

Warto pamiętać, że zarówno Skype jak i Gadu-Gadu oferują pakiety, które pozwalają – przy intensywniejszym korzystaniu z usługi – obniżyć koszty.

Źródło: Dziennik Internautów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym