15 stron, dzięki którym zarobisz sprzedając swoje projekty

15 stron, dzięki którym zarobisz sprzedając swoje projekty

euro
euro
Mateusz
07.09.2009 21:20

Tworzenie i sprzedawanie własnych produktów nie zawsze przynosi zyski. Musimy wyprodukować ich odpowiednią ilość, następnie je spakować i znaleźć miejsce do magazynowania. Jednak to tylko część problemów jakie przed nami staną. O wiele łatwiej będzie więc wykorzystać internet, który może być o wiele tańszą alternatywą, która w dodatku znajdzie więcej klientów chętnych kupić nasze wyroby. Jedyne co musimy zrobić to skorzystać ze specjalnie przygotowanych do tego celu serwisów, które bardzo ułatwią nam zarabianie pieniędzy.

Tworzenie i sprzedawanie własnych produktów nie zawsze przynosi zyski. Musimy wyprodukować ich odpowiednią ilość, następnie je spakować i znaleźć miejsce do magazynowania. Jednak to tylko część problemów jakie przed nami staną. O wiele łatwiej będzie więc wykorzystać internet, który może być o wiele tańszą alternatywą, która w dodatku znajdzie więcej klientów chętnych kupić nasze wyroby. Jedyne co musimy zrobić to skorzystać ze specjalnie przygotowanych do tego celu serwisów, które bardzo ułatwią nam zarabianie pieniędzy.

CafePress pozwala nam na stworzenie swojego logo lub wzoru i umieszczenie go na jednym z przedmiotów dostępnych na stronie. Jest to jeden z najdłużej działających w Sieci serwisów tego typu. Znajdziemy w nim m.in. t-shirty, bluzy, czapki, kalendarze, plakaty, kubki, butelki, naklejki, pluszaki, torby, a nawet zegary. Dzięki różnorodności dostępnych produktów i popularności, na CafePress codziennie możemy znaleźć aż 45 tys. nowych rzeczy!

Zazzle jest witryną, która przypomina wspomniany wyżej CafePress. Znajdziemy tu ogromną ilość t-shirtów, bluz, toreb, krawatów, znaczków pocztowych, butów, kurtek, a nawet fartuchów. W ofercie oprócz zwykłych nadruków na odzież znajdziemy także haft oraz szereg innych pozycji, jak np. deskorolki, kalendarze, magnesy i kartki pocztowe. Użytkownicy Zazzle stworzyli już ponad 19,5 miliarda unikatowych projektów.

Chociaż Spreadshirt największy nacisk kładzie na t-shirty i bluzy, to znajdziemy tu również wiele innych akcesoriów, na które naniesione zostaną nasze wzory. Wśród nich znajdziemy tradycyjnie torby czy też krawaty. Jedną z zalet tej witryny jest bardzo prosty interfejs, który pozwala na naprawdę szybkie i bezproblemowe zaprojektowanie naszego logo, a także łatwe dostosowanie go do każdego oferowanego tu produktu.

W Pikistore, podobnie jak w innych serwisach do niego podobnych, znajdziemy tu t-shirty, kubki, podkładki pod mysz. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla tych, którzy chcą, aby ich koszulki wyglądały świetnie, a co za tym idzie - dobrze się sprzedawały.

Lulu to serwis przeznaczony przede wszystkim dla pisarzy, fotografów, muzyków i filmowców. To świetne miejsce do opublikowania swojej książki (w twardej lub miękkiej oprawie, klejonej lub szytej), płyty CD lub DVD. Wiele produktów, które są tworzone w tym miejscu, trafia następnie do internetowych księgarni, czy też na witryny takie jak Amazon, Barnes & Noble. Znajdziemy tu także narzędzia i wskazówki, jak sprzedawać swoje produkty na portalach społecznościowych, np. Facebooku.

CreateSpace jest witryną należącą do Amazon. Podobnie jak Lulu, jest przeznaczony dla filmowców, muzyków i autorów książek, którzy chcą wydać swoje dzieło czy też płytę CD lub DVD. Bardzo ważnym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z tego serwisu, jest to, iż mamy pewność, że nasze produkty trafią do katalogu Amazon. Oznacza to, że np. napisane przez nas książki przeczytają użytkownicy e-czytników Kindle, a muzyka trafi do sklepu z mp3.

W tym miejscu nie znajdziemy niczego innego niż książki, ale pamiętajmy, że są one naprawdę świetnie wykonane. Serwis jest odwiedzany przez wielu wybitnych artystów i fotografów, a to dlatego, że projekty które tu znajdziemy są na naprawdę wysokim poziomie. W rezultacie, wiele książek tu wydanych, może bez trudu konkurować z tymi, które zostały stworzone przez wielkie wydawnictwa. Co więcej, witryna pozwala łatwo stworzyć album złożony z fotografii, którymi zarządzamy za pomocą serwisów takich jak Picasa, SmugMug, TypePad czy też Flickr.

Jeśli pracujesz nad książką kucharską, to trafiłeś w dobre miejsce. Twoja publikacja, którą tu stworzysz może pomieścić aż 100 przepisów. Kartki zostaną zbindowane, a książka otrzyma twardą oprawę. Ale tym, co naprawdę wyróżnia TasteBook spośród innych stron tego typu, jest możliwość wysłania własnych przepisów i umieszczenie ich w Sieci. Możemy również skorzystać z receptur przysłanych przez innych internautów, które zostały pogrupowane w kilku kategoriach.

Niestety nie wydamy tu naszej płyty, ale ze względu na ogromną popularność serwisu, warto o nim tutaj wspomnieć. Już ponad 200 tys. artystów sprzedaje swoją muzykę za pomocą CDBaby. Znajdziemy tu magazyny, w których przechowamy nasze płyty CD, punkty sprzedaży i dystrybucji. Dlatego, jeśli nie wiesz jak sprzedać swoją muzykę, to trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Game Crafter to świetny serwis, dzięki któremu stworzymy i sprzedamy naszą własną grę planszową lub karty kolekcjonerskie. Wystarczy przesłać swoje grafiki i reguły gry oraz wybrać elementy które muszą być dodane do zestawu (kostki, pionki, itp.). Resztą zajmą się pracownicy serwisu. Plansze i karty zostaną wydrukowane, następnie zapakowane i wysłane. Oczywiście jakość produktów nie będzie taka sama jak w przypadku drogich kart czy gier, jednak w ogóle nie przeszkadza to w grze.

Kolejny serwis w zestawieniu różni się od poprzednich. Spoonflower pozwala bowiem na stworzenie tkaniny, na którą nadrukowany zostanie przygotowany przez nas wzór. Witryna stała się bardzo popularna, dzięki czemu wielu projektantów udostępnia tu swoje prace. Wśród materiałów znajdziemy m.in. bawełnę i satynę. Kwoty jakie przyjdzie nam zapłacić mieszczą się w granicy 18-32 dolara.

Ponoko to witryna, która różni się od innych stron tym, że pozwala na umieszczenie projektów 3D na różnego rodzaju produktach. Wśród nich znajdziemy np. tekturę, bambus czy też płyty MDF. Dzięki różnorodności materiałów jakie tu przygotowano, bez problemu stworzymy zabawki, biżuterię, meble, a nawet elektronikę, którą możemy następnie wystawić na sprzedaż w swoim własnym sklepie.

Strona przypominająca Ponoko. Podobnie jak w poprzednim przypadku, najpierw przesyłamy swój projekt 3D, a następnie dopasowujemy go do wybranego produktu. Następnie możemy sprzedać swoje dzieło w sklepie internetowym. Ludzie korzystający z tego serwisu, najczęściej sprzedają w nim sztukę, zabawki, biżuterię i gadżety.

ImageKind to doskonałe miejsce dla artystów, którzy chcą sprzedać kopie swoich prac. Właścicielem tej strony jest CafePress. Witryna specjalizuje się w druku zdjęć na różnych materiałach, o różnej wielkości. Istnieje także możliwość wcześniejszego wykadrowania swoich fotografii. Osoby korzystające z Flickra mogą łatwo importować swoje prace, które następnie wystawią na sprzedaż w sklepie.

Tego serwisu nie trzeba chyba nikomu przestawiać. To jeden z największych zbiorów sztuki w całej Sieci. Znajdziemy tu ponad 81 milionów prac różnych artystów. Każdy z nich posiada możliwość sprzedawania ich w specjalnym sklepie, w którym znajdują się kubki, podkładki pod myszy, magnesy, zakładki do książek, puzzle itd.

Źródło: Mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)