1TB SSD G‑Monster od PhotoFast

Po 1TB dysku SSD od OCZ, tylko kwestią czasu było, kiedy pojawią się konkurencyjne produkty. Firma PhotoFast sprostała zadaniu i w kwietniu wprowadzi na rynek dyski SSD z interfejsem PCI-express x8 o pojemnościach 256GB, 512GB i 1TB!

1TB SSD G-Monster od PhotoFast
Arkadiusz Gabrysiak

26.03.2009 | aktual.: 14.03.2022 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po 1TB dysku SSD od OCZ, tylko kwestią czasu było, kiedy pojawią się konkurencyjne produkty. Firma PhotoFast sprostała zadaniu i w kwietniu wprowadzi na rynek dyski SSD z interfejsem PCI-express x8 o pojemnościach 256GB, 512GB i 1TB!

Dysk SSD PCIe, nazwany nie bez kozery G-Monster, to potwór wydajności. Odczyt kształtuje się na poziomie 750MB/s, a zapis 700MB/s. Karta z pamięcią bez problemu wykrywana jest przez systemy operacyjne Windows XP i Vista, a więc nie wymagana jest instalacja dodatkowych sterowników. Żywotność prezentowanch pamięci oszacowana została na 1 500 000 godzin co stanowi około 171 lat. Ceny jak na razie nie zostały podane do wiadomości, ale zapewne niskie nie będą.

Źródło: Slashgear

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.