BeON - sprytna żarówka przechytrzy złodzieja. Oświetlony dom nawet gdy nas nie ma

Niektórych wciskanie hasła “inteligentny sprzęt” wszędzie, gdzie się da, może irytować, ale nie da się ukryć, że żarówka BeON naprawdę głupia nie jest.

Największą zaletą żarówki BeON jest fakt, że uczy się naszych nawyków i je naśladuje. Wcale nie po to, żeby zrobić nam przyjemność i po przyjściu z pracy od razu zapalić lampkę umieszczoną na biurku czy przy ulubionym fotelu.

BeON palić się ma się przede wszystkim wtedy, gdy nas nie ma. Np. wychodzimy na imprezę, ale chcemy sprawić wrażenie, że ktoś jest w domu.

Wystarczy wybrać odpowiednią funkcję w aplikacji, a żarówka włączy się np. o 21:00, czyli w porze, kiedy przeważenie jesteśmy w salonie czy kuchni. Wówczas włamywacz może pomyśleć, że ktoś jest w domu i lepiej to mieszkanie sobie odpuścić.

BeON może reagować też na dźwięk dzwonka. W końcu włamywacze w ten sposób chcą upewnić się, czy ktoś jest w domu. Przy zgaszonych światłach, BeON odpala się, gdy zadzwoni dzwonek, sugerując, że ktoś zaraz podejdzie do drzwi.

Żarówka nasłuchuje też innych dźwiękowych alarmów, np. czujnika gazu lub dymu. Gdy usłyszy powiadomienie, włączy się, oświetlając pomieszczenie, żeby łatwiej było uciec.

Zobacz również: Toshiba Z830

To kolejne sprytne wykorzystanie przedmiotu, który już bardzo dobrze znamy. Fajnie, że niby zwykła żarówka może być nie tylko źródłem światła, ale też stróżem domu i ewentualnym ratownikiem. Sprytne, pożyteczne i przydatne.

Dlatego też nie ma co oburzać się na cenę. Na Kickstarterze gadżet kosztuje 229 dolarów. Sporo, ale bezpieczeństwo tanie nie jest.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Drukarka Pirx 3D – wrażenia z testu i odpowiedzi na pytania Czytelników Tak powstają Golfy VII. Hipnotyzująca linia montażowa Volkswagena Polskie aplikacje dla Google Glass. Okulary Google'a nikogo nie interesują? Pillow Talk umili rozłąkę z ukochanym. Bicie serca na odległość "Najseksowniejsze 4 5 i 6 latki". Dlaczego Facebook nie kasuje natychmiast takich stron? Brawo! Polacy nagrodzeni na targach wynalazków. Wynaleźli wtyczkę na nowo! Zachwycające, gustowne, niezwykłe. 9 najładniejszych smartwatchy Don’t Move - ręce precz od moich rzeczy! Gadżet da znać, gdy ktoś sięgnie po nieswoje przedmioty Prawie jak średniowiecze. Katastrofa SpaceShipTwo - marzy nam się postęp, a jesteśmy tchórzami Latający samochód AeroMobil 3.0. Zachwycający projekt, który nie przyniesie żadnej rewolucji AOC U2868Pqu – test taniego monitora 4K. Warto się skusić? Co by było, gdyby nagle padł Facebook? Ekspert mówi, że III wojna światowa MSI GT80 Titan - nowa jakość rozgrywki. Mechanika wkracza do segmentu mobile! Katastrofa SpaceShipTwo to koniec turystyki kosmicznej? Wręcz przeciwnie!

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot