Cornucopia - drukarka do jedzenia czy "róg obfitości" smakoszy?

Cornucopia, czyli w tłumaczeniu z angielskiego: róg obfitości -  maszynka do precyzyjnego ...drukowania żywności. To cudo technologiczne jest kolejnym, nieco szalonym pomyłem naukowców z MIT, dzięki któremu liczenie kalorii oraz wartości odżywczej posiłków mogłoby przestać dręczyć osoby, które stosują jakąkolwiek dietę. To również urządzenie, dzięki któremu termin fast food nabrałby zupełnie innego wymiaru.

Mógłby zacząć bowiem oznaczać żywność przygotowaną błyskawicznie, ale pełną wartościowych składników i o ściśle określonej liczbie kalorii. Na dodatek wyglądającą jak trzeba — bo dokładnie tak, jak na modelowym obrazku. Cornucopia posiadałaby szereg pojemników (analogicznie jak w drukarce kartridże), do których ładowane byłyby zdrowe produkty żywnościowe. Potem należałoby tylko wgrać do urządzenia plik z informacjami, jak ma wyglądać potrawa, czego i ile zawierać, oraz nacisnąć Enter. A potem już tylko czekać na efekt w postaci trójwymiarowego dania. Żywność w zależności od wymagań przepisu byłaby chłodzona lub podgrzewana.

Nie wiem, czy to lepsze niż kuchenka mikrofalowa i przyrządzanie w niej tradycyjnie wyglądających dań. Zdecydowanie jednak wolałabym schrupać apetycznie przyrumienioną rybkę polaną aromatycznym sosem, niż zjeść miks mięsa rybnego z dodatkami. (Choć akurat Cornucopia byłaby idealna do tworzenia wszelakich potraw z resztek.)

Ciekawe, czy zalety Cornucopii doceniliby astronauci?

Źródło: FourGreenSteps

Zobacz również: Wideorecenzja: Sony Tablet P

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot