"Star Trek", Cthulhu, dyskietka, liczba pi. 20 rewelacyjnych geekowskich tatuaży

Tatuaż

Tatuaż

Ten artykuł ma 7 stron:

Nietypowe oblicze nauki

Co powinien sobie wytatuować dumny naukowiec? Nieźle prezentuje się początek liczby pi, ale lepiej iść na całość i machnąć sobie na plecach kilka równań. (Potraficie powiedzieć, jakie równania znajdują się na drugim tatuażu? Jeśli nie, odpowiedź znajdziecie tutaj).

Ale i tak nic nie przebije tatuażu, który zrobił sobie pewien Brytyjczyk. To, co widzicie na rysunku, to kot Schrödingera, zwierzę, które jest jednocześnie żywe i martwe (dokładny opis eksperymentu tutaj). Pomysłowy geek, który jest specjalistą w dziedzinie filozofii fizyki, wytatuował sobie rewelacyjny obrazek: są na nim żywy kot, szkielet kota i symbol promieniowania.

Zobacz również: Ręczna drukarka 3D

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja!