Ekran w soczewce kontaktowej

Dzisiaj mamy chyba jakiś dzień nowości związanych z optyką. Wcześniej wspominałem o . Soczewki były testowane na królikach, którym zakładano je na okres do 20 minut — jak dotąd nie stwierdzono żadnych negatywnych reakcji.

Wszystko to ma doprowadzić pewnego dnia do stworzenia w pełni funkcjonalnego wyświetlacza osadzonego na naszym oku. Urządzenia takie byłyby zasilane drogą radiową z energii pozyskanej poprzez baterie słoneczne.

A możliwości? Praktycznie nieograniczone. Od błahych, takich jak informacje o poczcie elektronicznej i komórce zawsze i wszędzie, po poważniejsze – pomoc chirurgom podczas operacji czy wspomaganie osób ze słabym wzrokiem.

Nie spodziewałbym się takich gadżetów za pięć czy dziesięć lat, ale za 50, 100… kto wie. Może nasze dzieci będą oglądały telewizję w ultra wysokiej rozdzielczości idąc na tramwaj… oczywiście latający.

Źródło i fot.: CDRinfo.pl, poeticmotion.blogspot.com, dailypoetics.typepad.com

Zobacz również: Toshiba Z830

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?