DisplAir - holograficzny ekran dotykowy [wideo]

Zastanawialiście się, jak może wyglądać połączenie ekranu dotykowego i hologramu? Rosyjska myśl technologiczna pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Ciekawe, czy wraz z rozwojem tej technologii pojawi się holograficzna wersja Angry Birds?

fot. DisplAir.ru
fot. DisplAir.ru
Grzegorz Nowak

24.11.2011 11:08

Zastanawialiście się, jak może wyglądać połączenie ekranu dotykowego i hologramu? Rosyjska myśl technologiczna pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Ciekawe, czy wraz z rozwojem tej technologii pojawi się holograficzna wersja Angry Birds?

Na Gadżetomanii cały czas obserwujemy rozwój zarówno ekranów dotykowych, jak i hologramów. Szczególnie tę drugą technologię czeka sporo udoskonaleń, bo chociaż pojawiło się kilka obiecujących projektów, do ideału wciąż jeszcze daleko. Niewykluczone jednak, że kolejnym krokiem na drodze rozwoju będzie tworzenie hologramów obsługiwanych za pomocą gestów i dotyku.

DisplAir został skonstruowany przez Maksima Kamanina. Prototyp za pomocą projektora wyświetla obraz (zarówno wideo, jak i zdjęcia) na powierzchni sztucznej mgły. Kamera podczerwieni, podobna do tej z Kinecta, wykrywa ruchy użytkownika, pozwalając na manipulowanie wyświetlanym obrazem. Dzięki takiemu połączeniu otrzymuje się efekt rodem z "Raportu Mniejszości", choć do filmowej jakości jeszcze daleko.

Poniżej możecie zobaczyć, jak działa prototyp. DisplAir obsługiwany jest w ten sam sposób jak każdy ekran dotykowy, choć czas reakcji nie należy do najszybszych. Twórcy mają nadzieję, że ich technologia zostanie wykorzystana np. do budowy wielkich, 140-calowych ekranów zdolnych wyświetlać interaktywne reklamy. Studencki projekt ma szansę zdobyć popularność, o ile uda się znaleźć chętnych do jego sfinansowania.

Displair Air touch system

Źródło: gizmodo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.