Ładowarka: a komu to potrzebne? IKEA wypuści meble, które naładują nasze gadżety

Bezprzewodowe ładowanie staje się coraz popularniejsze. Niedługo może się okazać, że ładowarki trafią do muzeów, skoro już nawet meble z IKEA potrafią naładować sprzęty?

Przewodowe ładowanie? Koniec z tym!

Przewodowe ładowanie? Koniec z tym! (Zdjęcie kobiety pochodzi z serwisu shutterstock.com)

Lubię, kiedy twórcy technologii wprowadzają nowości, ale jeszcze bardziej podoba mi się, kiedy technologiczne nowinki zaczynają współpracować ze starymi, dobrze znanymi przedmiotami.

Idealnym tego przykładem jest portfel Woolet. Na pierwszy rzut oka kolejny skórzany portfel, tymczasem jego twórcy włożyli w niego smart-funkcję. Dwa w jednym, tak jak lubię.

IKEA i stolik-ładowarka

Dlatego podobają mi się nowe meble IKEA, za pomocą których naładujemy sprzęt. W sklepach pojawią się stoliki, lampki i biurka.

Wystarczy położyć na nich urządzenie i gotowe — sprzęt się ładuje. Warunek jest jeden: gadżet musi pracować w standardzie Qi. Dla nowych smartfonów to jednak żaden problem.

Rozwiązanie jest wygodne, bo przecież wystarczy położyć gadżet obok siebie. I tak to często robimy, więc teraz na tym skorzystamy. Dla zapominalskich to idealne meble!

IKEA szykuje też specjalne podstawki, które będzie można dopasować do posiadanych już mebli. Z bezprzewodowego ładowania skorzystają więc ci, którzy nie potrzebują np. nowej lampy.

Zobacz również: Samsung Chronos 700Z5A

Zmierzch tradycyjnych ładowarek

Zastanawiam się, kiedy ładowarki staną się reliktem przeszłości. Ja jeszcze używam, ale już widać, że bezprzewodowe ładowanie rozpycha się coraz bardziej. Ładowarki nie przydadzą się w domu, bo sprzęt naładuje stolik lub lampka, pewnie staną się też bezużyteczne w podróży — równie dobrze w pociągu czy autobusie może znaleźć się stolik ładujący bezprzewodowo. Nie mówiąc już o meblach w hotelu czy pracy.

Cieszmy się z naszych ładowarek, bo już niedługo ich nie będzie!

Zobacz więcej artykułów z serii: Gadżet dnia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – podsumowanie testów i recenzja Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – i do domu, i do pracy Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – projektor zawsze pod ręką. Czy to ma sens? Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – paszport do świata multimedialnej rozrywki

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen Gala Mobility Trends – podsumowanie roku 2017 w branży mobilnych technologii