Akcesoria dla graczy z serii Y. Co ciekawego oferuje Lenovo?

Sokoli wzrok, refleks polującej ważki i opanowanie godne mnicha zen – czy to wystarczy, by w grze wideo nie dać konkurentom żadnych szans? Warto mieć coś jeszcze: gamingowe akcesoria, które zapewnią przewagę.

Mysz Lenovo Y Gaming Precision Mouse

Mysz Lenovo Y Gaming Precision Mouse (Fot. Lenovo)

Tym, czym w lotnictwie są piloci wojskowi, w kuchni zdobywcy gwiazdki Michelin a w nauce nobliści, tym samym wśród użytkowników komputerów są gracze. Poszukiwacze najwyższej wydajności, eksperci od ergonomii i poszukiwacze niezrównanej precyzji różnią się zazwyczaj w swoich oczekiwaniach od typowego użytkownika, pracującego głównie z dokumentami i poświęcającego czas na niezbyt wymagające, casualowe gry.

Nic zatem dziwnego, że to właśnie z myślą o graczach powstają zarówno topowe serie sprzętu, jak i akcesoria, które muszą sprostać najbardziej wyśrubowanym oczekiwaniom. W sytuacji, gdy o zwycięstwie lub porażce decydują niedostrzegalne dla laika niuanse, nie ma miejsca na kompromisy.

Dobrze wie o tym Lenovo, które w czasie tegorocznych targów IFA zaprezentowało komputery i akcesoria z serii Y – sprzęt z wysokiej półki, który docenią nie tylko gracze! Co wchodzi w skład gamingowej kolekcji?

Mysz Lenovo Y Gaming Precision Mouse

Przewodowy gryzoń już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę agresywnym wzornictwem. Został wyposażony w 9 programowalnych przycisków i zestaw pięciu ciężarków, pozwalający na optymalne dopasowanie wyważenia myszy.

Ważną cechą jest możliwość skorzystania z 4-stopniowej regulaji czułości, sięgającej aż do 8200 DPI. Za regulację czułości odpowiada podświetlany przycisk umieszczony za dużym, miękko działającym scrollem.

Atutem jest również częstotliwość próbkowania, wynosząca do 1000 Hz. Co to oznacza w praktyce? Wysoka wartość DPI odpowiada za precyzję ruchów kursora, a częstotliwość próbkowania za szybkość, z jaką dane o ruchu zostaną przekazane.

Podkładka Lenovo Y Gaming Mouse Mat

Podkładka Lenovo Y Gaming Mouse Mat

Czy gadżet – na pozór – tak banalny, jak podkładka pod mysz może wyróżniać się czymś wyjątkowym? Okazuje się, że może. Podkładka podkładce nierówna; w tym przypadku powierzchnia o wymiarach 35 na 25 centymetrów została pokryta wodoodporną warstwą z mikrofibry.

Doceni to każdy, komu zdarzyło się trzymać na biurku kubek z herbatą czy jakiś inny napój (jest ktoś, komu się nie zdarzyło?). Złośliwość przedmiotów martwych daje w takich sytuacjach znać o sobie z podwójną siłą, więc wodoodporna warstwa pomoże utrzymać naszą podkładkę w czystości i gotowości do działania.

Klawiatura Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard

Klawiatury graczy nie mają lekkiego życia – oczekuje się od nich nie tylko po prostu działania, ale najwyższej precyzji i niezawodności. Z tego powodu klawiatura Y Gaming Mechanical Switch Keyboard została zbudowana z wykorzystaniem mechanicznych przełączników Kailh Red - dość miękkich (do aktywacji wystarczy nacisk 50 g), z liniową charakterystyką kliku i deklarowaną przez producenta żywotnością 50 mln naciśnięć.

Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard została również wyposażona w podświetlenie, za które odpowiadają umieszczone pod klawiszami, czerwone diody. To jedyny dostępny kolor podświetlenia, a użytkownik ma do wyboru jeden z pięciu poziomów jasności lub światło pulsujące.

Poza standardowym blokiem numerycznym po prawej stronie, do dyspozycji użytkownika oddano 6 dodatkowych, rozmieszczonych wzdłuż lewej krawędzi klawiszy, przeznaczonych do definiowania makr. Ich uzupełnieniem są klawisze do obsługi multimediów oraz dedykowany przycisk, odpowiadający za sterowanie podłączanym do klawiatury zestawem słuchawkowym.

Słuchawki Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset

Zestaw został oznaczony tym samym, świecącym logo, które zobaczymy na reszcie sprzętu. Nauszne słuchawki zapewniają dźwięk w technologii 7.1 Virtual Surround Sound, a za komunikację z innymi graczami odpowiada odczepiany mikrofon z pasywną redukcją szumów.

Dla większej wygody zestaw wyposażono w regulację głośności oraz możliwość szybkiego wyciszenia. Konstrukcja słuchawek pozwala nie tylko na regulację, ale i na złożenie całego zestawu, co przydaje się np. w czasie transportu.

Plecak Lenovo Y Gaming Backpack

Plecak Lenovo Y Gaming Backpack

W czym nosić te wszystkie akcesoria i nasz ulubiony laptop? Z myślą o tych, którzy muszą czasem wstać zza biurka i zabrać z sobą komputer, Lenovo przygotowało plecak, kryjący w sobie specjalną, chronioną sztywną obudową kieszeń na laptop z matrycą do 17 cali.

Druga kieszeń plecaka przeznaczona jest na akcesoria, a wewnątrz znalazła się również kieszonka na złożony zestaw słuchawkowy Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Lenovo.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Dzień z życia śmieciarza. Kosze na śmieci pełne telewizorów, komputerów i konsol? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa PHAB Plus: więcej znaczy lepiej. Miniaturyzacja przestała być zaletą Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi