Kindle w świetnej cenie. Amazon przecenia swoje czytniki e-booków

Koniec roku to doskonała okazja, by kupić jeden z lepszych czytników e-booków na rynku. Dzięki solidnej obniżce cen w Amazonie, czytniki Kindle 8 i Kindle Paperwhite III można kupić z dużym rabatem. Warto skorzystać z okazji!

Do najpopularniejszych czytników należą oferowane przez Amazon urządzenia Kindle. Sprzęt wyróżnia się nie tylko doskonałą jakością, ale również powiązanym z nimi ekosystemem usług. To przyjazne użytkownikom rozwiązania, pozwalające na łatwe kupowanie książek i przesyłanie książek do czytnika. Dwa modele Kindle'a są teraz oferowane z dużą zniżką, wynoszącą aż 20 euro.

Dlaczego warto kupić czytnik?

Jeszcze kilka lat temu czytnik, jako dość wyspecjalizowany sprzęt, mógł być uważany za dość ekstrawagancki gadżet. Spadek cen i bogata oferta urządzeń tego typu sprawiły jednak, że dzisiaj stanowi interesującą propozycję dla wszystkich, lubiących obcować ze słowem pisanym.

Czym różni się czytnik od tabletu? Kluczowa różnica dotyczy ekranu. Zamiast wyświetlacza LCD, czytnik wykorzystuje technologię elektronicznego papieru. Z praktycznego punktu widzenia czytanie z takiego ekranu nie odbiega od czytania ze zwykłej kartki. Ekran nie męczy naszych oczu, a do tego jest widoczny – tak, jak zadrukowana kartka – pod niemal dowolnym kątem.

Kindle 8

Podstawowy i najtańszy czytnik Amazonu został wyposażony w 6-calowy ekran o rozdzielczości 800×600 (166 ppi) i 4 GB wewnętrznej pamięci (na książki jest dostępne około 3 GB). Urządzenie zostało wyposażone w moduł Wi-Fi i ekran dotykowy. Technologia dotyku wykorzystuje podczerwień – można zatem bez problemu obsługiwać Kindle'a np. w rękawiczkach. Czytnik waży jedynie 161 gramów i ma zaledwie 9,1 centymetra grubości.

Jeśli poszukujemy sprzętu o większych możliwościach, a do tego zależy nam na możliwości czytania po zmroku, warto zainteresować się wyższym modelem. Kindle Paperwhite III również oferowany jest z rabatem 20 euro.

Kindle Paperwhite III

Wyświetlacza Paperwhite'a III również ma 6 cali, jednak oferuje większą rozdzielczość niż w budżetowym modelu. Jest to dotykowy ekran o rozdzielczości 1448×1072 pikseli, co daje 300 ppi. Urządzenie oferuje 4 GB pamięci (z czego około 3 GB miejsca na książki) i zostało wyposażone w dotykowy ekran z oświetleniem (nie podświetleniem!), którego jasność można regulować.

Co oferuje czytnik e-booków?

Kluczową zaletą czytników jest doskonały ekran, wykorzystujący technologię elektronicznego papieru. Z technicznego punktu widzenia to gęsta sieć mikroskopijnych punktów, w których znajdują się barwne mikrokapsułki.

Po przyłożeniu napięcia do komórki ciemne mikrokapsułki układają się na górze, co jest widoczne jako ciemny punkt na ekranie. Z takich właśnie punktów układane są obrazy i litery.

Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: Jan Dąbrowski – nowy Interface i usługi na PS5

W praktyce oznacza to, że urządzenie potrzebuje energii jedynie do zmiany obrazu na ekranie, a nie do jego wyświetlania. Dzięki temu czytnik – w przeciwieństwie do tabletu – może działać bez ładowania tydzień, dwa, a nawet dłużej. Nawet rozładowane urządzenie nadal będzie wyświetlało ostatnio pokazaną stronę, dokładnie tak, jakby była ona wydrukowana na kartce.

Warto również wyjaśnić kwestię oświetlenia. W typowych ekranach LCD, stosowanych m.in. w tabletach, ekran stanowi źródło światła, co bywa męczące dla oczu. W przypadku czytników, oferujących własne oświetlenie, ekran nie jest podświetlany, ale oświetlany.

Świeci światłem odbitym – tak, jakby na stronę książki padało światło biurkowej lampki. Daje to efekt w postaci mniejszego zmęczenia oczu i możliwości długotrwałego czytania bez poczucia dyskomfortu.

Warto przy tym zauważyć, że użytkownicy czytników Kindle mogą skorzystać z bardzo wielu dodatkowych akcesoriów. Jednym z nich jest np. lampka do czytania, przydatna przy modelu Kindle 8, który nie dysponuje własnym oświetleniem. Do czytników możemy również dokupić etui, które upodobni je do zwykłej książki lub notesu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Promocje:

Bandcamp znowu dzieli się zyskami. Jest szansa, że uda się pobić nowy rekord Netflix daje darmowy dostęp do swojej platformy na dwa dni Wyjątkowe promocje na sprzęt komputerowy Logitech Takiej przeceny jeszcze nie było. Kindle tańszy o ponad 150 zł! Samsung Galaxy Note8 tańszy o 1000 zł. Warto się pospieszyć Biedronka: laptop za 600 zł, który wygląda jak MacBook Air Wiosenny cashback MSI: producent zwraca do 460 zł za zakupy Bang&Olufsen w rewelacyjnych cenach. Słuchawki i głośniki z dużym rabatem Przecena z 1499 na 999 złotych! Wystarczy podać kod rabatowy Elektronarzędzia Bosch w doskonałej cenie. Taniej prawie o połowę Elektronarzędzia Bosch w dobrych cenach. Nawet kilkaset złotych taniej Przed nami Cyber Monday i niesamowita promocja. Telewizory Philipsa tańsze prawie o połowę