9 porad, które ułatwią pracę z Google Chrome

Chrome to przyjazna i szybka przeglądarka, którą stworzyła firma Google. Aplikacja obchodziła niedawno swoje drugie urodziny. Z tej okazji jej twórcy wydali wersję 6. Jak maksymalnie wykorzystać potencjał nowej usługi?

Fot. SXC
Fot. SXC
Wojtek Wowra

11.09.2010 16:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chrome to przyjazna i szybka przeglądarka, którą stworzyła firma Google. Aplikacja obchodziła niedawno swoje drugie urodziny. Z tej okazji jej twórcy wydali wersję 6. Jak maksymalnie wykorzystać potencjał nowej usługi?

  1. Otwieraj wiele stron jednocześnie podczas uruchamiania przeglądarki

Podczas uruchamiania Chrome domyślnie otwiera stronę domową. Można zmienić to zachowanie i kazać programowi ładować od razu kilka ulubionych witryn. Należy w tym celu przejść do opcji i w zakładce Podstawy wybrać opcję Otwórz następujące strony.

  1. Często używane karty zawsze widoczne

Chrome 6 pozwala blokować często używane karty. W tym celu należy kliknąć dowolną kartę prawym klawiszem myszy i wybrać polecenie Przypnij kartę. Przypięte karty są zawsze widoczne po lewej stronie ekranu. Z drugiej strony mają mniejszy rozmiar. Dzięki temu użytkownik ma więcej miejsca na inne strony WWW.

  1. Zamień ulubione strony WWW w aplikacje

Kolejna metoda na uzyskanie szybkiego dostępu do ulubionych stron WWW. Z menu Chrome należy wybrać polecenie Narzędzia, a następnie kliknąć Utwórz skróty aplikacji. Wyświetlana w aktywnym panelu witryna zostanie "przeniesiona" na Pulpit lub do Menu Start. Nowy skrót będzie uruchamiał specjalne okno przeglądarki.

  1. Dodaj przycisk Home do paska narzędziowego

Chrome to bardzo minimalistyczna przeglądarka. Google wyeliminowało wszystkie funkcje, które nie były absolutnie niezbędne. Ofiarą programistów z Mountain View padł także przycisk Home (Strona domowa). Przycisk można przywrócić w opcjach, w zakładce Podstawy.

  1. Wykorzystuj przeglądarkę jako kalkulator

Google Chrome może pełnić funkcję prostego kalkulatora. W pasek adresu da się wpisywać działania matematyczne - nie trzeba nawet wciskać klawisza Enter. Wystarczy rzucić okiem na listę sugestii. Na pierwszym miejscu będzie widoczny wynik.

  1. Odkryj autouzupełnianie

Przeglądarka ma bardzo rozbudowaną funkcję autouzupełniania danych. Aby z niej skorzystać należy przejść do Opcji (karta Prywatne rzeczy). Potem trzeba kliknąć przycisk Opcje autouzupełniania. Za pomocą polecenia Dodaj adres można tworzyć kolejne profile z danymi takimi jak imię, nazwisko, adres czy telefon.

  1. Szybszy dostęp do historii i zakładek

Pasek adresu przeglądarki Chrome rozpoznaje dodatkowe polecenia, które ułatwiają dostęp do różnych elementów interfejsu. I tak wpisanie "chrome://downloads" przekieruje użytkownika do historii pobranych plików. Z kolei "chrome://bookmarks" powiązano z zakładkami, a "chrome://history" z historią przeglądanych stron WWW.

  1. Usuń etykiety tekstowe z paska zakładek

Aby skorzystać z tej opcji należy włączyć domyślnie ukryty w Chrome pasek zakładek (Ctrl+Shift+B). Wszystkie wyświetlane tu elementy można pozbawić etykiet tekstowych. Robi się to poprzez skasowanie zawartości pola Nazwa podczas dodawania lub edytowania zakładki. Dzięki temu na pasku zmieści się znacznie więcej ulubionych adresów.

  1. Synchronizuj ustawienia między komputerami

W Chrome 6 pojawił się bardziej rozbudowany mechanizm synchronizacji. Oprócz zakładek uwzględnia on także ustawienia przeglądarki. Aby włączyć tę funkcję trzeba przejść do Opcji, wybrać zakładkę Prywatne rzeczy, a potem zajrzeć do sekcji Synchronizacja. Funkcja działa tylko wtedy, gdy użytkownik ma Konto Google.

Źródło: Mashable

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.