Black Ops 2 na PS Vita?

PSP dostało kilka gier z serii Medal of Honor oraz Call of Duty. Niestety ograniczenia, głównie w postaci sterowania, nie pozwoliły im rozwinąć skrzydeł. Sytuacja jednak nie powtórzy się na PlayStation Vita.

Pierwsze Black Ops to podobno najlepsze zakończenie w grze wideo... Źródło: Black Ops
Pierwsze Black Ops to podobno najlepsze zakończenie w grze wideo... Źródło: Black Ops
Piotr Rusewicz

PSP dostało kilka gier z serii Medal of Honor oraz Call of Duty. Niestety ograniczenia, głównie w postaci sterowania, nie pozwoliły im rozwinąć skrzydeł. Sytuacja jednak nie powtórzy się na PlayStation Vita.

Już tej wiosny można spodziewać się gry z serii Call of Duty na PS Vita. Niepotwierdzone źródła mówią, że będzie to konwersja Black Ops 2, co miałoby odrobinę sensu – mniej pracy nad ekskluzywną odsłoną, a silnik serii jest już mocno przestarzały.

To, że Black Ops 2 powstaje, jest niemalże pewnikiem – jedynka to najlepszy punkt wyjścia na sequel, do tego Activision kazało zdejmować wszystkie informacje wskazujące na istnienie takiego projektu. W tym roku musi pokazać się nowe Call of Duty, a start również na PlayStation Vita na pewno nie zakosiłby sprzedaży.

Sony potwierdziło, że widzą Vitę jako platformę o długim cyklu życia. Nowe, wysokobudżetowe gry miałyby się na niej pojawiać przez 5 do 10 lat, a ściągnięcie na nią marki Call of Duty jest kolejnym krokiem do zdobycia rynku. Rynku, który wybiera produkty Nintendo.

FPS-y miały problem na PSP ze względu na jedną gałkę. Mimo tego próbowano przenieść serię Call of Duty z różnym skutkiem, choć trzeba przyznać, że wersje na PSP były lepsze od edycji na NDS-a. Zresztą widzicie to sami w filmach.

Oprócz gier z serii Call of Duty Sony obiecuje, że będą także gry Atlusa, Square-Enix oraz Naughty Dog i że nie powtórzą się błędy z PSP – za mało gier dla głównego nurtu graczy, za dużo gier niszowych oraz konwersji. Sony twierdzi, że o losie ich konsoli zadecydują najbliższe dwa lata.

Źródło: Eurogamer

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.