Gadżetomamia: Zbigniew Hołdys skarży się, że nie dostał pieniędzy ze Spotify. “Nikt go nie słucha”

Według Zbigniewa Hołdysa Spotfiy nie płaci polskim artystom. Czy to prawda?

Gadżetomamia: Zbigniew Hołdys skarży się, że nie dostał pieniędzy ze Spotify. “Nikt go nie słucha”
Źródło zdjęć: © wiadomosci.wp.pl
Adam Bednarek

O sprawie napisała “Rzeczpospolita”:

Zbigniew Hołdys, współzałożyciel obecnego na Spotify zespołu Perfect, powiedział "Rzeczpospolitej", że za odtwarzanie na Spotify napisanych przez niego piosenek Perfectu nie dostał jeszcze ani grosza.

Według muzyka ZAiKS nie opracował jeszcze “systemu podziału dochodów ze Spotify”. Związek wraz ze Spotify nieoficjalnie prostują słowa Hołdysa.

"Głupio nam było powiedzieć prawdę, to przecież dla wielu legenda" - tłumaczy pracownik ZAiKS-u, zaś rzecznik prasowy Spotify dodaje: “Piosenki Hołdysa mają w sumie pięć odtworzeń, ale nikt nie odsłuchał żadnej dłużej niż minutę. Artysta po prostu nic nie zarobił”.

Obraz

Spotify obiecało jednak, że spróbuje wypromować piosenki Hołdysa. Niedługo ma pojawić się oficjalna playlista ze znanymi utworami. Nazwa: “kim mógłby zostać Zbigniew Hołdys, gdyby nie piractwo i cyfrowa dystrybucja”.

Gadżetomamia to nasz nowy cykl, w którym wyśmiewamy się z panujących trendów, nowych zapowiedzi czy absurdalnych newsów. Zmyślamy wydarzenia i wypowiedzi, a nawet urządzenia!

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (23)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.