Okulary Panasonica jednak przez Bluetooth

Panasonic, do tej pory stosujący komunikację IR między telewizorami a okularami 3D, decyduje się jednak na Bluetooth. Presja konkurencji czy może jedyne rozsądne rozwiązanie?

Panasonic zrywa z transmisją IR (fot. flatpanelshd.com)
Panasonic zrywa z transmisją IR (fot. flatpanelshd.com)
Marcin Honkisz

Panasonic, do tej pory stosujący komunikację IR między telewizorami a okularami 3D, decyduje się jednak na Bluetooth. Presja konkurencji czy może jedyne rozsądne rozwiązanie?

Rok 2012 ma być przełomowy w dziedzinie standaryzacji 3D. Między innymi ma zostać zaprowadzony porządek w protokołach transmisji pomiędzy okularami a telewizorami. Obecnie sytuacja wygląda tak, że np. okulary Samsunga nie działają z telewizorami Panasonica. Oczywiście mowa o okularach aktywnych.

Jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy są różne standardy komunikacji stosowane przez producentów. Na rynku dominuje teraz Bluetooth. Widać to bardzo dobrze po decyzji Panasonica, który – do tej pory absolutny zwolennik IR – również wprowadza do nowych modeli ten protokół.

Z jednej strony to dobra wiadomość – pozwoli na większą swobodę korzystania z urządzeń. Ale z drugiej – kto zainwestował w sprzęt w zeszłym roku, raczej nie ma szans na wykorzystanie go z najnowszymi urządzeniami. Dobrym przykładem może być model VT50, który obsługuje wyłącznie transmisję Bluetooth. Zatem okulary np. z modelu VT30 oczywiście nie zobaczą się z nowym telewizorem.

Czy Panasonic pomyśli o klientach, którzy wcześniej zdecydowali się na zakup? Nie powinno być dużym problemem zaimplementowanie w kolejnych modelach modułu podczerwieni, który dawałby wsteczną kompatybilność. Takie rozwiązanie wydaje się naturalne. Czy dla Panasonica również? Pokażą kolejne premiery…

Źródło: dday.it

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.