Przedwzmacniacz słuchawkowy Xindak H1 – przydatny, ale trochę drogi…

Na polski rynek trafił właśnie ciekawy przedwzmacniacz słuchawkowy. Urządzenie bardzo przydatne i funkcjonalne, ale cena trochę odstrasza.

Xindak H1 (fot. polpak.com.pl)
Xindak H1 (fot. polpak.com.pl)
Marcin Honkisz

Na polski rynek trafił właśnie ciekawy przedwzmacniacz słuchawkowy. Urządzenie bardzo przydatne i funkcjonalne, ale cena trochę odstrasza.

Xindak H1 to wysokiej jakości tranzystorowy wzmacniacz słuchawkowy zapakowany w niewielką obudowę. Urządzenie bardzo dobrze sprawdzi się w konfiguracji z komputerem PC dzięki wejściu USB. A niewielkie rozmiary (tylko 150 x 186 x 230 mm) pozwolą bez problemu umieścić go na każdym biurku.

Urządzenie pozwala na dostarczenie na wejściu sygnału analogowego (para RCA) oraz cyfrowego (USB). W tym drugim przypadku działa jako zewnętrzny DAC, a według producenta otrzymywany dźwięk jest szczegółowy i dynamiczny.

Xindak wyposażony został w trzy wyjścia analogowe: jedną parę RCA oraz dwa gniazda słuchawkowe (jack 6,35 mm). Wpięte słuchawki mogą mieć impedancję z zakresu 32 – 600 ohmów.

Tylny panel (fot. polpak.com.pl)
Tylny panel (fot. polpak.com.pl)

Parametry dźwięku robią wrażenie: pasmo przenoszenia 10 – 100 000 Hz, a SNR na poziomie 100 dB. Dużym minusem jest fakt, że zastosowany w urządzeniu przetwornik cyfrowo-analogowy umożliwia uzyskanie dźwięku tylko o jakości płyty CD Audio, czyli 16 bitów i 44,1 kHz.

Urządzenie wydaje się bardzo solidnie wykonane. Wysokiej jakości złącza, metalowa obudowa oraz dobrej jakości elektronika muszą kosztować. I niestety H1 kosztuje aż 899 zł. Dość dużo, choć trzeba przyznać, że przy niewielkich rozmiarach oferuje naprawdę wiele.

Źródło: polpak.com.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.