Przyszłościowa stacja dokująca z głośnikami

Victor Vetterlein zaprojektował przyszłościowy zestaw stereo połączony ze stacją dokującą dla wszelakich odtwarzaczy muzycznych. Jako, że jest to tylko koncept, projektant puścił wodze fantazji, gdyż z punktu widzenia inżynieryjnego, taki system ciężko byłoby stworzyć.

Przyszłościowa stacja dokująca z głośnikami
Arkadiusz Gabrysiak

Victor Vetterlein zaprojektował przyszłościowy zestaw stereo połączony ze stacją dokującą dla wszelakich odtwarzaczy muzycznych. Jako, że jest to tylko koncept, projektant puścił wodze fantazji, gdyż z punktu widzenia inżynieryjnego, taki system ciężko byłoby stworzyć.

A to dlatego, iż autor projektu, zawarł w YO (nazwa systemu) wiele ciekawych funkcji. Wszystkie elementy systemu - stacja dokująca i głośniki - mają komunikować się bezprzewodowo. Ponadto zestaw ten ma być gotowy do użytku wewnątrz jak i na zewnątrz, a także ma być wodoodporny.

Stacja dokująca wyposażona ma być w baterie litowo-jonowe, które wystarczyłyby na wiele godzin słuchania muzyki bez konieczności ładowania. Ponadto YO miałoby samo się ładować przy pomocy energii słonecznej, wiatrowej czy wodnej. Jak to osiągnąć projektant niestety już nie podaje.

Obraz
© [źródło](http://www.yankodesign.com/images/design_news/2008/10/28/yo2.jpg)

Same głośniki także miałyby być wyposażone w baterie litowo-jonowe, tak aby można było dowolnie rozmieścić je w pokoju. Ich ładowanie miałoby juz odbywać się w bardziej tradycyjny sposób - przez wetknięcie do stacji dokującej.

Projektant nie zdradził także w jaki sposób głośniki ukazane na zdjęciach miałyby ustać samoczynnie na powierzchni po wyjęciu ze stacji dokującej. Jednak trzeba pamiętać, że jest to tylko koncepcyjny model, więc i na wyubujałą wyobraźnię jest tu miejsce. Kto wie, może kiedyś doczekamy sie podobnych rozwiązań - przyszłość pokaże.

Źródło: Yanko Design

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.