Smartfon dla dziecka na komunię - jaki wybrać?

Smartfon dla dziecka to popularny prezent na Pierwszą Komunię. Starając się wybrać telefon, który spełni oczekiwania dzieci i rodziców, warto mieć na uwadze kilka rzeczy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego prezentu na komunię.

Smartfon dla dziecka na komunię
Smartfon dla dziecka na komunię
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Klaudia Stawska-Magdziak

16.05.2019 | aktual.: 09.03.2022 09:03

Smartfon dla dziecka i cena

Wybierając prezent na komunię dla dziecka, często chcemy przeznaczyć na to większą kwotę. Jednak zachęcamy was, by rozsądnie podejść do wyboru smartfona dla dziecka – za ok. 300 do 500 zł możemy kupić bardzo solidny model, który spełni oczekiwania młodszego odbiorca. Można również zdecydować się na zakup pakietu u operatora – z telefonem w ofercie mix, na abonament lub na kartę. Takie boksy zazwyczaj oferują również dodatkowe gadżety dla dzieci.

Jaki smartfon dla dziecka wybrać?

Jaki smartfon dla dziecka wybrać? Wybraliśmy dla was trzy modele, które możemy polecić.

Alcatel U5

To telefon dedykowany młodszym użytkownikom. Prosty, łatwy w użytkowaniu smartfon dla dziecka, który charakteryzuje się zaokrągloną, kolorową obudową. Wyposażono go w 5-calowy ekran, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wbudowanej i aparat o rozdzielczości 5-Mpix.

Huawei Y5 2018

Kolejny smartfon w bardzo dobrej cenie, który spełni wymagania 7-9 letniego dziecka. Jest nieco większy niż Alcatel U5, ale też ma lepsze parametry, które zapewnią płynną pracę. Wyposażony został w 5,45-calowy wyświetlacz, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej i dwa aparaty: tylny 8 Mpix i przedni 5 Mpix.

Samsung Galaxy J4+

To najdroższy polecany przez nas model, ale również może pochwalić się najmocniejszą konfiguracją. Sprawdzi się w przypadku małych graczy zapewniając płynną rozgrywkę. Ma 6-calowy ekran, 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Został wyposażony również dwa bardzo solidne aparaty: tylny 13 Mpix i przedni 5 Mpix.

Tablet czy smartfon dla dziecka na komunię

Kupujący mogą się zastanawiać również nad tym, czy zamiast smartfona nie kupić dziecku tabletu. O ile smartfon z powodzeniem może dać dostęp do tych samych funkcji i możliwości, co tablet – to niestety, ale tablet nie zastąpi smartfona. Tablety są zbyt duże, by poręcznie można było z nich dzwonić. Wygodniej będzie na nich oglądać filmy czy przeglądać internet, jednak nawet granie będzie dla dziecka wygodniejsze z pomocą smartfona, który wygodniej leży w małych rączkach.

Bezpieczny smartfon dla dziecka

Ponieważ dzieci idące do komunii mają 7-9 lat, ważne jest by wybierając smartfon na komunię dla dziecka zwrócić uwagę na to, by urządzenie było wygodne w obsłudze i poręczne dla małych rąk. Należy również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dziecka.

Dzieci najczęściej korzystają ze smartfona do smsowania z kolegami i grania. Rzadziej do surfowania po sieci, jednak ważne jest by uczulić dziecko w temacie bezpieczeństwa w sieci. Warto wiedzieć, że są aplikacje i narzędzia, które pozwalają ograniczyć dziecku np. dostęp przez smartfon do internetu czy konkretnych stron. Należy również rozmawiać z dzieckiem na temat bezpiecznego korzystania ze smartfona.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.