Superplexus Vortex – niesamowita łamigłówka za 30 000 dolarów (wideo)

Tak, dokładnie tyle kosztuje gigantyczna wersja łamigłówki znanej jako superplexus. Zabawa polega na przeprowadzeniu kulki przez bardzo długi drewniany labirynt. Zobaczcie sami jak zabawka prezentuje się w akcji.

Superplexus Vortex – niesamowita łamigłówka za 30 000 dolarów (wideo)
Marek Maruszczak

Tak, dokładnie tyle kosztuje gigantyczna wersja łamigłówki znanej jako superplexus. Zabawa polega na przeprowadzeniu kulki przez bardzo długi drewniany labirynt. Zobaczcie sami jak zabawka prezentuje się w akcji.

Gdyby poskręcany w przezroczystej, akrylowej kuli labirynt został wyprostowany byłby o prawie 10 metrów dłuższy od boiska futbolowego.

Zmontowanie łamigłówki zajęło ponad 400 godzin, a jej rozwiązanie wymaga 425 obrotów całą konstrukcją, przy założeniu, że kulka ani na chwilę nie wypadnie z toru. W doprowadzeniu kulki do mety przeszkadzają liczne zakręty, schodki i zawijasy. Sam autor łamigłówki twierdzi, że nie zdołał jej jeszcze rozwiązać.

Przedstawiona na filmie interaktywna rzeźba to największa i najbardziej skomplikowana wersja superplexusa jaka kiedykolwiek powstała. Zarówno Superplexus Vortex, jak i jego pierwowzór zostały zaprojektowane przez Michaela McGinnisa.

Przez jakiś czas zabawka była produkowana przez firmę Hasbro, potem niestety zaniechano wydawania nowych edycji. Na szczęście jakiś czas temu linie produkcyjne ruszyły ponownie, a mniejsze wersje superplexusa, można czasami znaleźć na Allegro.

Poniżej znajdziecie nagranie wywiadu z twórcą zabawki.

I jak warto wydać 30 000 dolarów? Jeżeli można sobie na to pozwolić to chyba warto. Superplexus Vortex to bardziej rzeźba niż zabawka i przypuszczam, że z czasem jej wartość znacząco wzrośnie.

Jeżeli nie macie zbędnych 90 000 złotych to polecam, którąś z mniejszych wersji łamigłówki. Możne ja kupić już za niecałe 18 dolarów.

Źródło: Many Good IdeasTechnabob

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.