Superszybkie dyski SSD od SanDisk’a

SanDisk wprowadza nowy system zarzadzania pamięcią flash o nazwie ExtremeFFSTM. Dzięki niemu dyski będą w stanie zapisywać dane nawet 100 razy szybciej niż dotychczas.

ssd
ssd
Marek Maruszczak

06.11.2008 07:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SanDisk wprowadza nowy system zarzadzania pamięcią flash o nazwie ExtremeFFSTM. Dzięki niemu dyski będą w stanie zapisywać dane nawet 100 razy szybciej niż dotychczas.

ExtremeFFSTM bazuje na algorytmie opartym na stronach. Oznacza to, że nie ma stałego sprzężenia pomiędzy lokalizacją fizyczną a logiczną. Kiedy sektor danych jest zapisywany, dysk kieruje go do najbardziej efektywnego i dogodnego miejsca. Dzięki temu prędkość wzrasta nawet stukrotnie. Zwiększa się też trwałość urządzenia.

Dodatkowo nowy system będzie umożliwiał wykorzystanie wszystkich kanałów zapisu/odczytu bez ich blokowania.

To nie koniec usprawnień. Nowe dyski SSD mają mieć umiejętność „uczenia się” częstotliwości wykorzystania danych przez dysk. To także ma usprawnić działanie urządzenia.

Brzmi zachęcająco. Pierwszych dysków wykorzystujących ExtremeFFSTM możemy się spodziewać w przyszłym roku.

Źródło: Tech Connect

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.