Top 10 najdziwniejszych gier planszowych

Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, gry planszowe w XXI wieku mają się bardzo dobrze i posiadają liczną rzeszę wiernych fanów. W lawinie tytułów, które każdego roku zalewają półki sklepowe na całym świecie wybraliśmy kilka takich, które bez wątpienia można uznać za niecodzienne, kontrowersyjne, pomysłowe, a może po prostu... dziwne.

is-the-pope-catholic
is-the-pope-catholic
Jakub Tabaczewski

Ca$h & Gun$

Ca$h & Gun$
Ca$h & Gun$

Bardzo udana produkcja. Tytuł można zaliczyć do kategorii Party Games. Gra umożliwia zwodzenie przeciwników i umowne egzekucje współgraczy. Najbardziej rzucają się w oczy drewniane pistolety z których gracze mierzą do siebie podczas rozgrywki. Czasami gracze dla spotęgowania nastroju gry używają wierniejszych replik pistoletów. Więcej na temat gry znajdziecie tutaj.

Ca$h & Gun$
Ca$h & Gun$

War on Terror

War on Terror
War on Terror

Celem gry jest ostateczne wyzwolenie świata (w tym wypadku planszy) z zagrożenia jakim jest terroryzm. Trzeba przyznać, że pomimo faktu iż produkcja w dość humorystyczny sposób traktuje zagadnienie terroryzmu (czy w ogóle jest to możliwe?) to bez wątpienia jest produkcją spod znaku amerykańskiej propagandy. Jeśli czujecie się na siła, aby wyzwalać świat od zła zapraszamy na oficjalną stronę gry.

War on Terror
War on Terror

The Game of Good Sex

the-game-of-good-sex
the-game-of-good-sex

Gra wymyślona przez niejakiego Dr. Ruth Westheimera. Jej celem jest dostarczenie parom głębszych doznań podczas kontaktów intymnych. Dziwne, nie sądziłem, że kogoś może kręcić przesuwanie pionków po planszy. Jeśli mimo to jesteście zainteresowani ta produkcją, odsyłam to tego linku.

Game of good sex
Game of good sex

Is the Pope Catholic

Czy Papież jest katolikiem? Ta produkcja z pewnością odpowie Wam na to pytanie! Gra został wydana w 1986 roku. Sprawdzała wiedzę graczy na temat kościoła katolickiego. Osoba, która wiedziała najwięcej zostawała Papieżem. Proste. Ze względu na swój wiek, gra jest bardzo trudno dostępna. Możecie próbować swoich sił na internetowych aukcjach.

Is the Pope Catholic
Is the Pope Catholic

Visionary

visionary
visionary

Visionary stawia przed graczem zadanie układania drewnianych klocków. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że czynność tę wykonujemy z zasłoniętymi oczami. Gra wydana została w 1997 roku i miała swoich fanów. Osobiście ciemno to widzę, ale jeśli ktoś jest zainteresowany to więcej informacji na temat tej produkcji znajdzie tutaj.

Visonary
Visonary

Wódka

Wódka
Wódka

Jedna z najpopularniejszych gier imprezowych polskich akademików. Jest to gra anonimowego autora (prawdopodobnie znudzonego studenta). Składa się z planszy zawierającej instrukcje dotyczące picia wódki. W miarę pokonywania trasy graczom stawiane są coraz większe wyzwania. Plotka głosi, że nikt nie dotrwał do końca rozgrywki.

Jungle Speed

Jungle Speed
Jungle Speed

Niesamowicie wciągająca gra imprezowa polegająca na kojarzeniu figur i kolorów oraz łapaniu (tylko w odpowiednim momencie) drewnianego totemu. Zaawansowana rozgrywka prowadzi często to niewielkich urazów kończyn, ponieważ walka o totem prowadzona jest na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Polska edycja gry nosiła nazwę Prawo Dżungli i możecie ją nabyć tutaj.

Jungle Speed
Jungle Speed

Flying Finnegan

Flying Finnegan
Flying Finnegan

Jak można zauważyć patrząc na zdjęcie Flying Finnegan jest dość wiekową produkcją. Ideą gry było wystrzelenie tytułowego Finnegana tak, aby trafił w wyznaczone miejsce. Do tego celu służyła nam specjalna konstrukcja. Trzeba przyznać, że pomysł gry był dość wymyślny, jednak jak to opisywali użytkownicy: rozkładanie całości zajmowało wieki, a koniec końców nic nie działało tak jak powinno.

Ghetto-opoly

ghettopoly
ghettopoly

W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć jednej z odmian gry Monopoly. Odmiana dość nietypowa, ponieważ za temat przewodni przyjęto amerykańskie getto. Nie jestem pewien czy jest to najszczęśliwszy dobór tematyki dla gry o biznesie jak również do kogo w ogóle ta gra była adresowana. Nie mniej jednak uznałem, że warto wspomnieć choćby o tym, że istniała.

Ghettopoly
Ghettopoly

Clean Sweep

Clean Sweep
Clean Sweep

Nasze zestawienie wieńczy Clean Sweep - gra o zbieraniu śmieci na czas. Nie wiem kto wymyśla takie rzeczy, a tym bardziej kto chce w takie coś grać. Co prawda dzieci przedstawione na opakowaniu wydają się być w siódmym niebie, jednak sami spróbujcie wyobrazić sobie frajdę w wybierania plastikowych śmieci i wrzucania ich do plastikowego kontenerka.

Jeżeli znacie inne zakręcone gry planszowe to napiszcie o nich w komentarzach lub na Facebookowym profilu Gadżetomanii.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.