W Polsce projekt Lisa, a za granicą? Najciekawsze start-upy 2012 roku

W Polsce projekt Lisa, a za granicą? Najciekawsze start-upy 2012 roku

Już jutro Lis w Internecie (Fot. Flickr/scott1723/Lic. CC by)
Już jutro Lis w Internecie (Fot. Flickr/scott1723/Lic. CC by)
Michał Michał Wilmowski
21.02.2012 12:07, aktualizacja: 14.01.2022 10:00

Choć jeszcze nie minęły nawet dwa miesiące, w tym roku w Sieci zdążyło już powstać kilka obiecujących start-upów. Są wśród nich potencjalny następca TechCruncha, serwis służący do rezerwowania rejsów, witryna założona przez Jessicę Albę.

Choć jeszcze nie minęły nawet dwa miesiące, w tym roku w Sieci zdążyło już powstać kilka obiecujących start-upów. Są wśród nich potencjalny następca TechCruncha, serwis służący do rezerwowania rejsów, witryna założona przez Jessicę Albę.

Polacy czekają na NaTemat, portal Tomasza Lisa, co do którego krąży mnóstwo domysłów, ale mało kto wie, co to tak naprawdę będzie. Niezależnie od tego, czy z Lisem zgadzamy się, czy nie, wypada zgodzić się co do jednego: to wielki projekt, który może sporo w polskim Internecie zmienić. Albo i nie. Całą prawdę zobaczymy jutro.

Czemu to może być sukces? Bo coraz więcej Amerykanów ma świra na punkcie ekologii i zdrowego życia. Poza tym Brian Lee wie, jak sprzedawać produkty firmowane przez celebrytów. To właśnie on stoi za sukcesem Shoe Dazzle Kim Kardashian. Oczywiście jest jeszcze magia znanej osoby. Nazwisko Jessiki Alby zapewne będzie miało duże znaczenie dla sprzedaży ubranek nowej firmy o dość dziwnej nazwie.

Engagio

Ciekawy projekt społecznościowy autorstwa Williama Mougayara. Jest to swoista skrzynka na nasze rozmowy z serwisów społecznościowych. Engagio śledzi odpowiedzi na nasze posty w takich serwisach, jak: Twitter, Facebook, Google+, HackerNews, Tumblr, Foursquare, LinkedIn, a także na wszystkich stronach, które używają Disqusa. Dzięki temu zawsze będziemy wiedzieć, kiedy ktoś chce z nami porozmawiać.

Nie sądzę, żeby takiego narzędzia miało kiedykolwiek używać 100 albo 200 mln osób, ale jest to ciekawa nisza. Z pewnością znajdzie się sporo osób, którym Engagio się przyda.

CruiseWise

Rejsy to bardzo fajny sposób podróżowania, zwłaszcza dla osób, które mają trochę oszczędności i sporo czasu. Czyli dla zachodnich emerytów. Ale w CruiseWise, powstałym w lutym serwisie, służącym do wyszukiwania i porównywania rejsów, są też krótsze wycieczki, które mogą zainteresować młodsze osoby. Znalezione oferty można od razu rezerwować.

Start-up założyli Amit Aharoni, Nicolas Meunier i Steve Davis. Dlaczego ci panowie mają szansę na sukces? Bo do tej pory zarezerwowanie rejsu online proste nie było, nawet w USA. CruiseWise ma szansę unowocześnić tę branżę.

Pinwheel

Pinwheel to miejsce, gdzie Foursquare spotyka Google Maps. Serwis służy mianowicie do zostawiania wiadomości na mapie świata. Mogą one być dostępne dla wszystkich albo tylko dla znajomych. Oczywiście można śledzić innych użytkowników.

Na razie to tylko wersja beta, do której dostęp można mieć za pomocą zaproszenia. Ale wypada wierzyć w sukces tego serwisu z dwóch powodów. Po pierwsze, założycielką jest Caterina Fake (współtwórczyni Flickra). Po drugie, internauci naprawdę lubią się chwalić, gdzie właśnie są. Każde nowe narzędzie, które pozwala wysyłać znajomym (i złodziejom) tego typu wiadomości, ma duże szanse na sukces.

Pando Daily

O Pando Daily i jego twórczyni Sarah Lacy już pisałem. W skrócie: założycielka jest byłą blogerką TechCruncha, która zebrała dawnych autorów tego blogu i stworzyła wraz z nimi własny serwis.

The Honest Company

Sarah już zebrała 2,5 mln dolarów od inwestorów, dzięki czemu blogerzy dostają pieniądze, a teksty są na niezłym poziomie. Z Pando Daily współpracuje sam Michael Arrington, założyciel TechCruncha. W porównaniu z wielkimi serwisami, jak Mashable czy właśnie TechCrunch, Pando Daily jest małą stronką. Ale za rok sytuacja może już być zupełnie inna.

Źródło: Business Insider

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)