AirPods – nowe, bezprzewodowe słuchawki Apple’a. Żegnaj, minijacku, nie jesteś już potrzebny

Plotki o rezygnacji Apple’a z minijacka okazały się prawdą, jednak firma z Cupertino poszła o krok dalej: zaproponowała nowe, bezprzewodowe słuchawki o nazwie AirPods.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jak nazywają się nowe słuchawki Apple'a?
  2. Do czego służy chip W1?
  3. Co różni AirPods od EarPods?

Żegnaj, minijacku!

Nie od dziś wiemy, że Apple nie lubi kabli – pozbywa się ich wszędzie, gdzie to możliwe, rezygnując z przewodowych interfejsów i złącz. Nie zawsze spotyka się to ze zrozumieniem wszystkich użytkowników, ale firmie z nadgryzionym jabłkiem w logo nie sposób odmówić konsekwencji.

Gdy kilka miesięcy temu pojawiły się plotki o rezygnacji Apple’a z kolejnego, przewodowego standardu, w postaci 3,5-milimetrowego złącza audio, broniłem tej decyzji. Sądząc po Waszych komentarzach dla wielu osób była ona jednak trudna do zaakceptowania, podobnie jak myśl, że do ładowania, wymiany danych i słuchania muzyki będzie teraz służyć jedyne gniazdo Lightning.

Po konferencji w San Francisco wszystko jest już jasne: Apple nie tylko rezygnuje z minijacka, ale pokazuje, że ma również chęć, by zerwać z tradycyjnymi, przewodowymi słuchawkami. I robi to w całkiem niezłym stylu!

Słuchawki AirPods

Okazuje się bowiem, że nowe, zaprezentowane przez Apple’a słuchawki AirPods to coś więcej, niż tylko następny zestaw słuchawek bez kabla. Zestaw o nazwie AirPods przypomina znane nam dobrze słuchawki EarPods, jednak brak przewodu to tylko jedna z wielu ważnych, choć niewidocznych na pierwszy rzut oka zmian.

Sercem słuchawek jest opracowany przez Apple’a chip o nazwie W1, kontrolujący ich pracę. To właśnie dzięki niemu oglądając coś na ekranie smartfona nie będziemy narzekać na rozmijanie się dźwięku i oglądanego obrazu.

Zobacz również: Toshiba Z830

Co więcej, każda ze słuchawek została wyposażona w czujnik podczerwieni i akcelerometr. Dzięki temu pierwszemu zestaw zawsze wie czy i ile słuchawek znajduje się w uszach użytkownika. Wystarczy je wyjąć, by zapauzować muzykę i ponownie włożyć do uszu, aby kontynuować odtwarzanie. Niektóre z funkcji – jak np. współpracę z Siri – będzie można w razie potrzeby dezaktywować za pomocą dotknięcia słuchawek.

Nowe funkcje słuchawek Apple’a

Nietypowe jest również etui na słuchawki – wystarczy je otworzyć, by sparować AirPods z urządzeniami przypisanymi do naszego konta iCloud, pracującymi pod kontrolą iOS 10, watchOS 3 albo macOS Sierra.

Wbudowany akumulator pozwala na 5 godzin rozmów lub słuchania muzyki. Dodatkowy zapas energii znajduje się w etui – włożone do niego AirPods są automatycznie doładowywane. W tym przypadku zapas energii pozwala na 24-godzinne korzystanie ze słuchawek.

Rynkowa premiera słuchawek AirPods została zapowiedziana na koniec października. W sklepie Apple’a zostały wycenione na 159 dolarów.

I choć słuchawki zapowiadają się ciekawie, to męczy mnie jedna wątpliwość: nie macie wrażenia, że mężczyźni z AirPodsami w uszach będą wyglądali jakby nosili tandetne, białe kolczyki?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Nieznane samoloty polskich konstruktorów, które nigdy nie weszły do produkcji

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Tex-lock: lekkie i zaskakująco wytrzymałe zapięcie rowerowe Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Bond: każde sterowane pilotem urządzenie może być inteligentne Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Mobilność czy wygoda? Możesz mieć wszystko: poznaj warte uwagi notebooki 2w1 Gala Mobility Trends 2016 – największe wydarzenie w branży mobilnych technologii