Urządzenie w sam raz na japoński rynek

Spośród dziesiątek akcesoriów do iPhone'ów i iPodów ten szczególnie przypadłby do gustu mieszkańcom Japonii. Nie chodzi o skrzywione poczucie humoru i "dobry" smak Japończyków. Spróbujcie zgadnąć, do czego może służyć to urządzenie.

Jak wyczyścić skażony kraj?

To niecodzienne akcesorium, przeznaczone dla produktów Apple'a, przyda się mieszkańcom rejonów, które mogły zostać skażone po awarii w Fukushimie. Urządzenie zamienia telefon w… licznik Geigera.

Firma Scoshe oferuje szeroki wybór akcesoriów do urządzeń mobilnych, jednak swoim nowym produktem próbuje przecierać szlaki dotąd nieznane użytkownikom smartfonów. Niedawno ogłosiła, że planuje wypuścić na rynek moduł licznika Geigera, RDTX-PRO, wraz z aplikacją przeznaczoną na iPhone'y i iPody touch.

Urządzenie podłączone do sprzętu z systemem iOS potrafi bez potrzeby kalibracji wykryć promieniowanie gamma powyżej 60 keV z dokładnością +/- 5%. Mało tego, sam czujnik może posłużyć za alarm, który będzie wyszukiwał zwiększony poziom promieniowania do 96 godzin. Pomiary będzie można publikować na Facebooku, Twitterze oraz Google Maps dzięki wspomnianej aplikacji.

iPhone 5 w sierpniu?

Firma zapowiedziała, że z każdego sprzedanego egzemplarza produktu przeznaczy 10 dolarów na organizacje charytatywne walczące ze skutkami tegorocznego trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. RDTX-PRO będzie dostępny w Japonii w przyszłym miesiącu w cenie 330 dolarów.

Zobacz również: Asus VivoBook S200

Źródło: engadget.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot