Superczuły mikrofon do podsłuchiwania sąsiadów - zrób to sam (wideo)

Jeśli lubicie elektroniczne gadżety, proste majsterkowanie i dobrą zabawę, polecam Wam dzisiejszy artykuł. Znajdziecie w nim bardzo klarowne instrukcje jak skonstruować nieskomplikowany i wydajny mikrofon paraboliczny, który można z powodzeniem wykorzystać jako sprzęt szpiegowski.

Superczuły mikrofon do podsłuchiwania sąsiadów - zrób to sam (wideo)
Marcin Krzewicki

Jeśli lubicie elektroniczne gadżety, proste majsterkowanie i dobrą zabawę, polecam Wam dzisiejszy artykuł. Znajdziecie w nim bardzo klarowne instrukcje jak skonstruować nieskomplikowany i wydajny mikrofon paraboliczny, który można z powodzeniem wykorzystać jako sprzęt szpiegowski.

Projekt rzeczywiście wymaga minimalnego wkładu finansowego. Założę się nawet, że posiadacie w swoich elektronicznych śmieciach stare i niepotrzebne komputerowe zestawy słuchawkowe lub same mikrofony.

Dodatkowo konieczne będzie zaopatrzenie się w jakąś starą parasolkę lub plastikowy półmisek. Aby gustownie wykończyć nasz mikrofon paraboliczny musimy dysponować taśmą izolacyjną i klejem cyjanoakrylowym nazywanym popularnie "sekundką". Oczywiście każdy sam może dobrać materiały niezbędne do wykonania tego gadżetu.

Sekret urządzenia polega na odbijaniu fal dźwiękowych z zakrzywionej powierzchni pod odpowiednim kątem wprost do mikrofonu zamocowanego w niewielkiej odległości od reszty urządzenia. Parabola pełni funkcję reflektora, który jest w stanie odbić w stronę samego mikrofonu więcej dźwięku, niż ten może sam "wychwycić" z otoczenia. Większość fal zwyczajnie mija malutki mikrofonik, dlatego nie jest on w stanie zarejestrować dźwięku z większych odległości niż kilka metrów.

Modyfikacja przedstawiona w materiale wideo z pewnością pozwoli uzyskać Wam zadowalające efekty.

how to create a super microfon

Weekend Project: Parabolic Microphone

Źródło: youtube

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.