Samsung 3D z 3840 x 2160 pikseli

Samsung UD3D 02

Samsung UD3D 02

Wpis gościnny z MultiBlog.pl.

Rozdzielczość Ultra HD nie pojawi się w PlayStation 4 i raczej nie zobaczymy jej w kinach domowych szybciej niż za 10–15 lat. Ale Samsung lubi nęcić nas wizją superwysokich rozdzielczości. O tak! Uwielbia to robić!

Widoczny na zdjęciu 70-calowy panel jest trójwymiarowy (oczywiście), ma odświeżanie 240 Hz i supercienką ramę. Największym bajerem ma tu jednak być rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli. Po co? No właśnie póki co po nic, bo i tak nie ma ani takiej treści, ani odtwarzaczy i nośników, które by ją pomieściły. Ale Samsung lubi od czasu do czasu pokazać, że jest przodownikiem technologicznego stada.

Samsung UD3D 01

Telewizor jest tylko prototypem, który ma pokazać, że nawet rozdzielczości wyższe niż 1080p można przygotować w taki sposób, by bez problemu wyświetlały obraz 3D… Jeśli oczywiście pokażemy je na odpowiednim telewizorze ;)

Samsung się przechwala i bardzo dobrze. W końcu jest czym.

Źródło: Samsung Tomorrow

Źródło: MultiBlog

Zobacz również: Wideorecenzja: Manta 3D Cyber Eye

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?