Kino domowe: 5 najpopularniejszych zestawów

Wpis gościnny z blogu MultiBlog.pl.

Pierwszy wniosek jest prosty – Korea rządzi. Nowe kina domowe kupowane przez Polaków to głównie Samsungi, Panasoniki i LG. W pierwszej piątce znalazł się co prawda także kalifornijski Harman Kardon, ale to już oferta dla bogatszych fanów video. Najpopularniejsze zestawy kina domowego według sklepu internetowego Komputronik.pl znajdziecie w pełnej wiadomości.

  1. Samsung HT-C555 (na zdjęciu)
  2. Samsung HT-C5530
  3. Panasonic SC-BT330EP-K Blu-ray
  4. LG HT554TH
  5. Harman Kardon AVR 155 + DVD 49 + JBL Balboa Pack.

Co ciekawe, tylko dwa z powyższych zestawów potrafią odtwarzać nośniki zapisane w formacie Blu-ray (Samsung HT-C5530 i Panasonic). W pozostałych przypadkach użytkownicy mogą liczyć na odczyt płyt CD i DVD, a także plików DivX i MP3.

Standardem jest system dźwiękowy w układzie 5.1, na który składa się 5 głośników wysoko- i średniotonowych oraz subwoofer. Wszystkie modele mają złącze HDMI, choć najtańszy z nich wymaga kupienia osobnego kabla, ponieważ nie został on dołączony do zestawu.

Przyjrzymy się więc uważnie, jakie kina domowe kupują Polacy:

  • Samsung HT-C555. Zestaw kosztuje tylko 1159 zł, ale przyciąga klientów przede wszystkim nowatorską techniką dźwięku. Podczas gdy typowe systemy kina domowego korzystają z cyfrowych wzmacniaczy i z reguły dostarczają średniej jakości dźwięku, w kinie domowym HT-C555 zastosowano unikalne technologie — Crystal Amplifier Pro i Multi-Variable. Na uwagę zasługują wzmocnione basy, które płyną z głośników o łącznej mocy 1000 W.
  • Samsung HT-C5530. Kosztuje 1999 zł i również został wykonany z wykorzystaniem komponentów montowanych często w systemach audiofilskich (technologia Crystal Amplifier Pro). Różni się od poprzednika między innymi możliwością odtwarzania nośników w formacie Blu-ray. Odtwarzacz obsługuje formaty DTS-HD Master Audio i Dolby TrueHD, które z uwagi na nieskompresowany dźwięk HD są dostępne wyłącznie w systemach AV najwyższej jakości. Zestaw umożliwia stały dostęp do muzyki zapisanej na iPod lub iPhone dzięki specjalnej, dedykowanej stacji dokującej z funkcją ładowania baterii. System AllShare pozwala na wyświetlanie filmów, zdjęć i odtwarzanie muzyki z wielu różnych kompatybilnych urządzeń. Specjaliści Samsunga zoptymalizowali konfigurację Sieci, aby umożliwić wymianę danych bez przełączania urządzeń. Za pomocą zestawu można nawet wysłać czy odebrać SMS i sprawdzić, kto dzwoni.
  • Panasonic SC-BT330EP-K Blu-ray. Oferowany w cenie 1969 zł. Mocną stroną tego modelu jest również dźwięk. Dzięki zastosowaniu bambusowych membran w głośnikach stał się on o wiele bardziej dynamiczny niż w typowych zestawach. Z kolei subwoofer typu Kelton zapewnia głębokie basy. Obraz o jakości odpowiadającej cenie produktu jest generowany przy wykorzystaniu technologii PHL Reference Chroma Processor Plus. W efekcie producent uzyskał reprodukcję kolorów z dwukrotnie większą dokładnością w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami. Certyfikat DLNA gwarantuje współpracę z innymi urządzeniami oznaczonymi tym skrótem. W efekcie użytkownik będzie mógł bez problemu przeglądać zdjęcia czy nagrania wideo, które znajdują się na komputerze w innym pokoju oraz serwisach internetowych, takich jak YouTube czy Picasa.
  • LG HT554TH. Kosztuje jedynie 799 zł, ale pomimo niskiej ceny zestaw zapewnia dźwięk 10.l o mocy 500 W, dostrojony – jak mocno podkreśla producent – przez legendarnego Marka Levinsona. Wbudowany dekoder Dolby Digital przetwarza sześć kanałów informacji dźwiękowych, aby zapewnić odczucie dźwięku przestrzennego. Kino domowe LG HT554TH korzysta z 6 głośników w systemie 5.1 i ma wbudowany amplituner. Użytkownik zestawu będzie mógł go połączyć za pomocą kabla HDMI z innymi produktami obsługującymi standard LG Simplink. W tym celu będzie musiał jednak dokupić kabel HDMI, który nie jest oferowany wraz z zestawem.
  • Harman Kardon AVR 155 z odtwarzaczem DVD 49 oraz głośnikami JBL Balboa Pack. To oferta dla zamożniejszych koneserów dobrego dźwięku i obrazu. W cenie 4999 zł użytkownik otrzymuje między innymi głośniki wysokotonowe z kopułką z laminatu tytanowego z falowodem EOS i zwrotnicą Straight-Line Signal Path. Zestaw wykorzystuje jedną parę monitorów Balboa 10, jedną parę kolumn Balboa 30 oraz głośnik Balboa Center i subwoofer Balboa Sub. Dostępna moc wynosi 40W x 5. Harman Kardon AVR 155 został wyposażony w trzy wejścia HDMI, dwa szerokopasmowe wejścia komponent HTDV-Ready, cztery wejścia S-Video, wejście na przednim panelu pod konsolę do gier i wejście aux pod urządzenia przenośne. Ma także cały katalog zaawansowanych procesorów dźwięku włącznie z Dolby Digital, DTS i Logic 7. Odtwarzacz DVD 49 to najbardziej zaawansowany model marki Harman/Kardon z nowej serii tych urządzeń. Umożliwia skalowanie do rozdzielczości 720 p i 1080 p za pomocą wyjścia HDMI 1.2a. Odtwarza także płyty w formacie Super Audio CD (SACD). Na przednim panelu znajdują się gniazda do najpopularniejszych kart pamięci (SD, MMC, Memory Stick i CF) oraz USB.

Średnia cena zestawu kina domowego kupowanego w ostatnim miesiącu wynosi blisko 2200 zł. Znacząco podbił ją sprzęt Harman Kardon, którego koszt jest proporcjonalny do prestiżu tego dostawcy.

Zobacz również: Największy na świecie zakrzywiony telewizor LG OLED TV 4K

A jaki odtwarzacz DVD polecacie?

Źródło: MultiBlog.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Genialny naukowiec wymyślił Internet na nowo. Poświęcił na to 40 lat życia Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

FiberFix: 100-krotnie mocniejszy następca srebrnej taśmy klejącej Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Genialny naukowiec wymyślił Internet na nowo. Poświęcił na to 40 lat życia Najlepsze małe, bezprzewodowe głośniki. Co oferują Harman Kardon, Creative, Marshall i Polk Audio? Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień