Kino domowe do wszystkiego?

Kino domowe do wszystkiego?

LG HB905PA
LG HB905PA
Szymon Adamus
22.06.2010 08:00

Firma LG sugeruje, że nowe kino domowe, LG HB905PA, zaspokoi wszystkie potrzeby HDTVmaniaka. I to za 2 599 zł czyli ułamek kosztów stworzenia profesjonalnego zestawu.

Czy to prawda?

Firma LG sugeruje, że nowe kino domowe, LG HB905PA, zaspokoi wszystkie potrzeby HDTVmaniaka. I to za 2 599 zł czyli ułamek kosztów stworzenia profesjonalnego zestawu.

Czy to prawda?

Trudno wypowiadać się o jakości obrazu i dźwięku patrząc na suche informacje techniczne, ale wygląda na to, że zestaw został stworzony z myślą o nieco mniej wymagających użytkownikach, którym nie zależy na krystalicznie czystym dźwięku, za to liczą na bogate możliwości multimedialne. Zestaw 5.1 wzbogacony o odtwarzacz Blu-ray radzi sobie z formatami takimi jak MP3, MPEG-2 i, MPEG-4, DivX HD. Blu-ray odtworzy pliki .mkv w wysokiej rozdzielczości prosto z pamięci USB, więc fani kopii cyfrowych będą mieli niezłą zabawę. LG dodało też tradycyjnie obsługę wybranych serwisów internetowych (YouTube, Picasa, AccuWeather.com).

W specyfikacjach czytamy też o funkcji bezpośredniego nagrywania na dyski USB, ale na oficjalnej stronie dowiadujemy się, że chodzi tutaj o zgrywanie muzyki z płyt CD na odtwarzacz mp3. Ciekawe może być za to wykorzystanie wbudowanego WiFi i protokołu DLNA. Wszelkie rozwiązania mające na celu eliminowanie kabli są mile widziane.

Poniżej załączam pełną treść informacji prasowej producenta.

NOWE KINO DOMOWE LG Z BLU-RAY – BEZPRZEWODOWA ROZRYWKA BEZ OGRANICZEŃ

LG Electronics wprowadza na polski rynek nowe kino domowe z odtwarzaczem Blu-ray. LG HB905PA obsługuje protokoły DLNA i CIFS, odtwarza formaty DivX, DivX/ TXT, DivX HD oraz mkv, zapewnia także dostęp do wybranych serwisów internetowych dzięki funkcji Netcast™ Entertainment Access.

Multimedia w zasięgu ręki

Obsługa protokołów DLNA (Digital Living Network Alliance) i CIFS (Common Internet File System) sprawia, że LG HB905PA łączy się bezprzewodowo z dyskami zewnętrznymi, komputerami czy aparatami cyfrowymi włączonymi do sieci domowej i odtwarza zgromadzone na nich pliki. Dzięki temu zasoby z bibliotek multimedialnych są zawsze w zasięgu ręki.

Kino domowe LG HB905PA jest systemem multimedialnym, który – dzięki funkcji Netcast™ Entertainment Access - umożliwi także połączenie z wybranymi serwisami internetowymi i wyświetlenie na wielkim ekranie telewizora galerii zdjęć zgromadzonych na Google Picasa czy obejrzenie klipów wideo z YouTube. Użytkownicy LG HB905PA będą mogli też w każdej chwili sprawdzić aktualną prognozę pogody na stronie AccuWeather.com.

Funkcje BD-Live 2.0 oraz BD Bonus pozwalają posiadaczom LG HB905PA pobierać dodatkowe materiały z witryn poświęconych filmom oraz uczestniczyć on-line w quizach i grach dostępnych wraz z tymi produkcjami.

Maksymalne możliwości

LG HB905PA to kino domowe 5.1 o mocy 1100W, w którym doskonałe brzmienie gwarantuje Galeria Dźwięku LG z siedmioma ustawieniami korektora: Natural Plus, Game Equalizer, Night Mode, Clear Voice, Bass Blast, MP3 Up-Scaling i VSM Plus.

Wbudowany w kino odtwarzacz pozwoli odtworzyć dyski Blu-ray w jakości 1080p Full HD. Nowe kino domowe dzięki funkcji USB PLUS obsługuje też pliki w formatach JPEG, MP3, DivX/TXT, jak również DivX HD i mkv zgromadzone na zewnętrznych dyskach twardych czy pamięciach flash podłączonych do portu USB.

Wygoda przede wszystkim

Fanów iPodów i iPhonów ucieszy fakt, że LG HB905PA jest wyposażony w stację dokującą, dzięki której zyskają oni wygodny i szybki dostęp do plików zgromadzonych w pamięci telefonu i odtwarzacza. Za pomocą 2 gniazd HDMI do kina domowego LG można również podłączyć konsole do gier, kamery lub urządzenia przenośne i bezstratnie przesyłać dane na nich zgromadzone.

Zaletę nowego kina stanowi również system Simplink, pozwalający na sterowanie wieloma urządzeniami za pomocą jednego pilota.

Stylowy design

Nowe kino domowe LG zostało tak zaprojektowane, by doskonale komponowało się z nowoczesnymi wnętrzami i uzupełniało stylowe zestawy domowej rozrywki.

Atrakcyjna Cena:

System kina domowego LG HB905PA jest już dostępny na polskim rynku w cenie detalicznej 2 599 zł.

Specyfikacja techniczna kina domowego LG HB905PA:

 • Dźwięk przestrzenny 5.1
 • Moc 1100 W (5 x 180 W + 200 W RMS woofer)
 • Obsługa protokołów DLNA/CIFS
 • Funkcja Netcast™ (dostęp do YouTube, Google Picasa, AccuWeather)
 • BD-Live, BD-Rom 2.0 i funkcja widoku dodatkowego
 • Odtwarzane formaty: JPEG, MP3, MPEG-2, MPEG-4, AVC (H.264), WMA, DDS.5.1/DTS/DTS-HD/DPII, DivX/TXT, DivX HD
 • Obsługiwane typy dysków: BD-ROM, BD-R, BD-RE, DVD (PAL / NTSC), DVD-R / DVD-RW, DVD+R / DVD+RW, Audio CD, CD-R, CD-RW, DTS-CD
 • Skalowanie do Full HD
 • Odtwarzanie dysków zewnętrznych
 • Bezpośrednie nagrywanie na dyski USB
 • TV Sound ez Setup z gniazdem optycznym
 • Galeria dźwięków LG
 • Gracenote
 • Funkcja USB Plus
 • HDMI Out x2, 3.5Φ Audio In, Aux, 2 wejścia optyczne, wyjście kompozytowe, wyjście komponentowe
 • Aktualizacja oprogramowania on-line
 • HDMI Simplink
 • Funkcja szybkiego startu
 • Kontrola rodzicielska
 • Radio FM z systemem RDS i pamięcią 50 stacji

Źródło: LG

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)