Postanowienia noworoczne: nie zachowuj szczęścia dla siebie, dziel się nim z innymi!

Kilka pierwszych dni stycznia już za nami. To dobra okazja, by przypomnieć sobie składane pod koniec grudnia obietnice i podtrzymać nasze noworoczne postanowienia. Skąd wziął się pomysł, by łączyć je z początkiem nowego roku?

Dzielmy się naszym życiem z całym światem!

Dzielmy się naszym życiem z całym światem!

Dlaczego to właśnie koniec starego i początek nowego roku skłaniają nas do ambitnych deklaracji? Obiecujemy sobie wiele: będziemy lepsi, otwarci na ludzi, zadbamy o dobrą formę, odwiedzimy ciekawe miejsca… O tym, jak długa jest lista takich postanowień, wie dobrze każdy z nas.

Nie jesteśmy wyjątkami – już starożytni Babilończycy łączyli nadejście nowego roku z pracą nad sobą. W ich przypadku miało to praktyczny wymiar: tradycja obligowała do zwrotu pożyczonych przedmiotów i obietnicy spłacenia starych długów.

Podobny zwyczaj był znany również w starożytnym Rzymie, gdzie modlitw swoich wyznawców cierpliwie wysłuchiwał bóg Janus, opiekun wszelkich początków, któremu swoją nazwę w wielu językach wywodzących się z łaciny zawdzięcza pierwszy miesiąc roku.

A jak jest z nami? Co pozostało z naszych postanowień? Niezależnie od tego, jak wypada takie podsumowanie, pamiętajmy, że nie ma chyba nic przyjemniejszego niż dzielenie się swoim szczęściem z innymi.

Obecnie jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Czujesz potrzebę dzielenia się ze światem? Dzięki szybkiemu mobilnemu Internetowi możemy w każdej chwili przesyłać naszym bliskim obrazy, filmy i dźwięki, a tym samym dzielić się z nimi jakimś fragmentem naszego życia.

Zadbajmy o to, by tych radosnych momentów było jak najwięcej. I nie zatrzymujmy ich tylko dla siebie! Obdarujmy przyjaciół wspomnieniem naszych szczęśliwych chwil! W końcu życie jest po to, aby się nim dzielić!

Zobacz również: Tak pracuje kamera GoPro HD

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rozrywka:

Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Star Trek obnażony! Szukamy logiki w nowych filmach science-fiction Dla odważnych: najdziwniejsze gadżety erotyczne na świecie Orgazmem w histerię, czyli krótka historia wibratora 10 rewelacyjnych gier, które chyba już nigdy się nie ukażą Wpadka u Samsunga! Znany reżyser ucieka ze sceny Sprzedaj mi swoją biedę [Gadżetomaniak w podróży] Komentarze pod produktami można skasować. I tak nie są nam potrzebne Naj 2013: gadżety, odkrycia, memy, książki, filmy i seriale oraz porażki Nie pamiętasz, ile wypiłeś? Shot Time ci przypomni "Ściągnij moją twórczość nielegalnie, pozwalam!". Darmowy i głupi sposób na promocję Fascynujący, symetryczny film. Można go oglądać od końca! Najlepszy film SF, jaki widziałem w tym roku Oszołomiony Sub-Zero. Oto katastrofalne skutki zaniechania fatality! Kultowe gadżety sprzed ponad pół wieku: Syrena, radio Szarotka, skuter Osa i inne Czy e-sport to sport? Najlepszy kalendarz na 2014 rok. Tylko dla dorosłych, choć bez gołych babek Takahiro Jyumonji – tak tańczy szybkonogi Japończyk. Poziom Azjata Drang nach osten [Gadżetomaniak w podróży] Dlaczego kobieta to zło wcielone (na przykładzie Smerfetki) Gry z cyfrowej dystrybucji coraz częściej znikają z wirtualnych półek. Wracamy do pudełek? Wyglada jak Superman! Niesamowity film pokazuje swobodny lot pod chmurami 10 powodów, dla których warto oglądać "Sherlocka" Troll roku! Street Fighter kontra rzeczywistość