Chcesz mieć oczy dookoła głowy? Wideorejestrator kupisz za grosze

Kamerki samochodowe zyskały dużą popularność wśród naszych wschodnich sąsiadów, a teraz szturmem podbijają rynek centralnej Europy. To dlatego podczas jazdy można spotkać samochody z charakterystycznym uchwytem przyczepionym do przedniej szyby pojazdu. Atrakcyjne ceny elektroniki zachęcają do zakupu zwłaszcza w okresie przedświątecznym.

Kamera cofania przyda się w każdej sytuacji

Kamera cofania przyda się w każdej sytuacji (Shutterstock)

Poniżej znajdziecie przekrój kilku kamerek samochodowych w przystępnych cenach. Okazuje się, że aby zyskać dobrej jakości sprzęt, który posłuży nam przez lata, nie musimy wydawać mnóstwa pieniędzy.

Nagraj swoją podróż
Zanim jednak zarejestrujesz wyjazd marzeń pamiętaj, że w niektórych państwach europejskich za używanie kamerki samochodowej może grozić mandat. Na przykład w Norwegii traktowane są one jako przenośne telewizory, a oglądanie telewizji podczas jazdy jest przecież wykroczeniem. Węgrzy natomiast wymagają kasowania prywatnych filmików drogowych w ciągu kilku dni od nagrania. U naszych zachodnich sąsiadów nagrywane filmiki mogą mieć jedynie charakter prywatny, nie wolno publikować ich w sieci pod karą grzywny.

Na szczęście polskie prawo nie jest tak przesadnie restrykcyjne i wideorejestratory są wśród naszych kierowców coraz bardziej popularne. Nie chodzi tu jedynie o nagrywanie wykroczeń drogowych czy ułatwienie postępowania policji w razie stłuczki. Zapisy z podróży mogą stanowić oryginalną pamiątkę wakacji spędzonych w innym kraju, a możliwość wybierania najciekawszych fragmentów ułatwi cały proces obróbki.

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych
Polacy mają dosyć brawurowego i ryzykownego zachowania innych kierowców. To w dużej mierze dlatego wiele osób decyduje się na zamontowanie kamerki samochodowej. Świadomość tego, że na każdym kroku ktoś może nagrać nasze nieprzepisowe zachowanie sprawia, że jeździmy coraz rozważniej, a to zwiększa bezpieczeństwo nie tylko nasze, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Oczywiście wizja bezwypadkowych dróg jest daleka od spełnienia, niemniej jednak warto o nią walczyć.

W zależności od ceny otrzymujesz bardziej lub mniej wydajny sprzęt. To oznacza zwiększoną pamięć na nagranie czy wydajniejszą baterię, która przyda się w szczególności podczas jazdy z kilkoma urządzeniami elektrycznymi. Wyższej jakości kamera będzie mogła uchwycić takie szczegóły jak numer rejestracyjny oddalonego samochodu czy ciekawe widoki na horyzoncie podczas turystycznej jazdy.

Miej oczy z tyłu samochodu
Poza tymi funkcjami, kamera może dodatkowo pomóc w usprawnieniu manewrowania. Jeśli dotychczas miałeś problemy z cofaniem czy zawracaniem, a po parkowaniu równoległym okazuje się, że musisz jeszcze sporo poprawić, być może warto będzie zainwestować w wideorejestrator z kamerą wsteczną. Dzięki niemu będziesz mógł bez trudu ocenić odległość tyłu samochodu od ściany, znaku drogowego czy innego pojazdu. Musisz jednak pamiętać, by nie podjeżdżać zbyt blisko i nie utrudnić wyjazdu osobie znajdującej się za tobą.

Wideorejestratory to sprytne gadżety, które są nieocenione podczas wypadku lub kolizji, ale także w przyjemniejszych sytuacjach, jak choćby wyjazdy turystyczne. Nagranie z kamerki samochodowej będzie chociażby fantastyczną pamiątką z zimowego wypadu na narty, gdy w trakcie jazdy po raz pierwszy zza horyzontu wyłonią się góry. Podczas podróży nie jesteśmy przygotowani na zapierające dech w piersiach widoki, ale kamera zarejestruje je za nas.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Wyposażenie domu - na jaki sprzęt warto wydać pieniądze?