Bonusy dla pracowników startupów. Czym kuszą najlepsi pracodawcy?

Firmy walczące o pracowników kuszą ich nie tylko wysokością wypłaty czy świetnymi warunkami pracy, ale również dodatkowymi świadczeniami. O najlepszych walczą nie tylko giganci, jak Google czy Facebook, ale również stosunkowo niewielkie startupy. Na jakie bonusy mogą liczyć pracownicy firm takich, jak Dropbox, Evernote czy Asana?

Na jakie bonusy mogą liczyć pracownicy startupów? (Fot. Business Insider.com)
Na jakie bonusy mogą liczyć pracownicy startupów? (Fot. Business Insider.com)
Łukasz Michalik

04.06.2012 | aktual.: 14.01.2022 09:41

Firmy walczące o pracowników kuszą ich nie tylko wysokością wypłaty czy świetnymi warunkami pracy, ale również dodatkowymi świadczeniami. O najlepszych walczą nie tylko giganci, jak Google czy Facebook, ale również stosunkowo niewielkie startupy. Na jakie bonusy mogą liczyć pracownicy firm takich, jak Dropbox, Evernote czy Asana?

Podobne podejście prezentuje Dropbox, pozwalając pracownikom na dowolne skonfigurowanie komputera do pracy. Co istotne, firma nie zastrzega górnego limitu wydatków. Nieco mniej swobody daje pracownikom GetGlue (serwis społecznościowy), stawiający przede wszystkim na mobilność - firma zwraca pracownikom koszt zakupu iPada.

Urlop

Sprzęt komputerowy

Urlop, przewidywany przez przepisy polskiego prawa pracy, zapewnia, w zależności od stażu pracy, do 26 wolnych dni w roku. Ile urlopu można wziąć w firmach takich, jak ZocDoc, Thrillist, Business Insider, ModCloth, Evernote i Foursquare? Nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń! Pracownik może wziąć tyle urlopu, ile uzna za stosowne i ile potrzebuje.

Podobnie wygląda kwestia zwolnień lekarskich, a raczej oświadczeń - nikt nie bawi się w druki L4, wystarczy, że pracownik skontaktuje się z firmą i oświadczy, że jest niedysponowany. Dodatkowo Thrillist daje płatne wolne każdemu pracownikowi, który ma urodziny.

W tej kategorii wyróżnia się Evernote, który nie tylko pozwala pracownikom na urlop o nielimitowanej długości, ale dodatkowo zapewnia 1000-dolarową dopłatę do wczasów. CEO firmy, Phil Libin, wychodzi z rozsądnego założenia, że odpoczynek od pracy jest korzystny dla wydajności jego zespołu.

Podróże

Po dwóch latach pracy w firmie, Lot18 (serwis oferujący wina) daje swoim pracownikom wybór: miesiąc płatnego urlopu albo dwa tygodnie wolnego i dodatkowo dwa bilety do dowolnie wybranego miejsca na świecie. Bonus w ZocDoc ma charakter motywacyjny – najlepsi pracownicy zyskują prawo do wycieczki na tropikalną wyspę.

Zdrowie

Praca w Eventbrite, internetowym startupie zajmującym się rezerwacją biletów online, musi być bardzo stresująca. W trosce o dobre samopoczucie pracowników firma zapewnia im trochę relaksu, oferując cotygodniowe masaże, akupunkturę i sesje z kręgarzami.

Dodatki związane ze zdrowiem oferują również StumbleUpon (spersonalizowana wyszukiwarka) i ZocDoc (wyszukiwarka lekarzy i usług medycznych), zapewniające opiekę lekarzy wszelkich specjalności, w tym również stomatologów i okulistów.

Jedzenie

Asana oferuje nie tylko dofinansowanie do zakupu komputera, ale również wyjątkową kuchnię – każdy z pracowników może liczyć na potrawy przygotowane specjalnie dla niego, zgodnie z podanymi wcześniej, kulinarnymi preferencjami. ZocDoc, Warby Parker i StumbleUpon oferują darmowe, codzienne lunche.

Transport

Uber, startup oferujący flotę czarnych samochodów z szoferami, pozwala pracownikom na bezpłatne, nieograniczone używanie firmowych pojazdów. Z usług tej firmy korzysta również m.in. StumbleUpon, oferujący pracownikom 100-dolarowy bon na opłacenie samochodu z szoferem.

Tumblr zwraca swoim pracownikom koszty transportu, w sytuacji gdy musieli zostać do późna w pracy. Mniej wybredny jest startup Qwiki (narzędzie do tworzenia multimedialnych prezentacji), który opłaca pracownikom transport do i z pracy. Ten bonus może mieć formę m.in. dopłaty do paliwa, zakupu roweru albo biletu na autobus.

Rozrywka

Fab, firma zajmująca się designem, zapewnia pracownikom cotygodniowe kursy rysowania o wartości 500 dolarów. Tumblr, Eventbrite, Rent the Runway, ModCloth i Asana stawiają raczej na rozwój ciała – oferują swojemu zespołowi darmowe lekcje jogi.

Dropbox stawia na prostszą rozrywkę - daje m.in. dostęp do studia muzycznego i przedweekendowe, firmowe pijaństwo w postaci Whiskey Fridays.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.