Egzoszkielet daje nadludzkie moce!

Filmy o Iron-Manie powoli stają się rzeczywistością. Już teraz wystarczy na siebie założyć mechanicznych strój, aby zyskać nadludzkie moce. Co byście powiedzieli, gdybyście mogli podnieść 100kg bez mrugnięcia okiem?

egzoszkielet
egzoszkielet
Damian

Filmy o Iron-Manie powoli stają się rzeczywistością. Już teraz wystarczy na siebie założyć mechanicznych strój, aby zyskać nadludzkie moce. Co byście powiedzieli, gdybyście mogli podnieść 100kg bez mrugnięcia okiem?

To, co widzicie na zdjęciu, to wynalazek firmy ActiveLink, czyli czegoś w rodzaju filii Panasonica. Egzoszkielet korzysta z osiemnastu elektromagnetycznych silników. Dzięki nim, osoba ubrana w ten mechaniczny strój, jest w stanie unieść aż 220 funtów, czyli niecałe 100kg.

Robot został nazwany dual-arm power amplification robot niejako na cześć podobnego wynalazku, który mogliśmy zobaczyć w filmach kinowych z serii Obcy. Dla przypomnienia, wrzuca zdjęcie:

obcy
obcy

Producent planuje wprowadzić to urządzenie w 2015 roku. Na razie, czeka ich jeszcze sporo pracy, ponieważ egzoszkielet waży aż 227kg. Trudno jednak spodziewać się czegoś znacznie lżejszego. Strój już teraz jest zbudowany ze stopu aluminium, a ten przecież nie jest specjalnie ciężki. Na zakończenie jeszcze filmik prezentujący możliwości tego wynalazku:

Power Loader

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.