Jak 4 osoby zarobiły 2 000 000$?

To, że sam Twitter nie zarabia jeszcze wielkich pieniędzy wiadomo od dawna. Są jednak osoby które dzięki temu serwisowi mikroblogowemu potrafią dorobić się całkiem niezłej sumy. Mowa o TwitPic.com

Jak 4 osoby zarobiły 2 000 000$?
Piotr Mazanek

18.01.2010 21:27

To, że sam Twitter nie zarabia jeszcze wielkich pieniędzy wiadomo od dawna. Są jednak osoby które dzięki temu serwisowi mikroblogowemu potrafią dorobić się całkiem niezłej sumy. Mowa o TwitPic.com

Właściciele Twittera nie potrafią, lub nie chcą w tej chwili wykorzystać jego potencjału. Z pewnością sam mikroblog będzie w przyszłości zarabiał jednak w chwili obecnej generuje straty. Nie przeszkadza to jednak kreatywnym firmom na wykorzystanie mocy którą kumuluje w sobie Twitter.

Doskonałym przykładem jest TwitPic - serwis umożliwiający publikowanie zdjęć oraz dzielenie się nimi  na Twitterze.  Idea jest prosta tak jak sam serwis. Do TwitPic możesz logować się danymi dostępowymi Twittera a następnie dzielić się zdjęciami ze swojej galerii w kręgu znajomych.

Serwis bardzo szybko zdobył popularność. Aktualnie zarejestrowało się w nim 6,5 mln użytkowników którzy wygenerowali w 2009 roku 1,5-2 mln dolarów przychodu. Przekłada się to na 700 tyś dolarów czystego zysku!

Co ciekawsze serwisem opiekuje się tylko 4 osoby :)

Według właściciela serwisu TwitPic może w tym roku wygenerować 3-4 mln dolarów zysku. Co ciekawsze wartość serwisu jest wyceniana na kwotę 10 milionów dolarów. Nie wykluczone więc że wkrótce pojawi się inwestor który będzie chciał taką sumę wyłożyć.

Historia TwitPic pokazuje że na zapchanym rynku serwisów i aplikacji internetowych zawsze znajdzie się miejsce na dobrze zrealizowany pomysł :)

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.